Wpis z mikrobloga

a kredyt bedzie sluzyc takim rodzicom co sprzedadza dom dziecku i wrzuca kase na lokate i tylko zarobia na tym kredycie. Pozdrawiam.


@Mortimer_Gothic: mam nadzieje że to ironia bo nie dość że to bez sensu to jest to niemożliwe
@mickpl: Kompletne populistyczne brednie. Ojen - dowaliłem deweloperom. Rozgryzłem system.
Ma służyć 20% które mają teraz za mało kasy, żeby wziąć kredyt.
Kierując cały czas nagonkę na deweloperów i przedsiębiorców kręcimy sobie sznur na szyję, .
niemożliwe


@Ghost2: a jednak

z tego co slyszalem to kredyt ma wcale nie byc taki tani bo bedzie z ratami malejacymi, ze to 2% bedzie sluzyc glownie temu zeby podbic zdolnosc. A ludzie juz planuja przekrety, w stylu ze mama sprzeda coreczce czy synkowi mieszkanie i sama bedzie splacac kredyt a kase zainwestuje.
@Ghost2: no tak

Jest sobie Grarzyna Kiepska, ktora skacze z radosci bo sad przewalutowal jej kredyt we frankach i teraz ma mieszkanie warte 400 tysiecy na wlasnosc. Postanawia takie mieszkanie sprzedac jej synowi, 19-letniemu Sebastjanowi Kiepskiemu za 500 tysiecy. On bierze na to kredyt z oprocentowaniem 2% w skali roku. W efekcie Sebastjan ma mieszkanie z kredytem, a Grarzyna ma 470 tysiecy (cos tam zeszlo na notariusza i inne oplaty).

Grarzyna
@Mortimer_Gothic: Ni to sensu ni logiki :) po pierwsze seba jest #!$%@? z mieszkaniem Grazi przez 10 lat nie moze kupic swojego. Po drugie Grazia i tak moze sprzedać i kupić 2 mniejsze a seba wybrać nieruchomość, która mu pasuje na 2%. Jedyny sens to, że seba kupuje od Grazi i razem tworzą tam patorodzinkę ale to tez głupie, bo grazia ma wlasne M po walce z frankiem i nie chce