Wpis z mikrobloga

Szałwia wieszcza i zawarte w niej alkaloidy sa najprawdopodobniej najcudowniejsza substancja antydepresyjna i lecząca uzależnienia, co wynika (prawdopodobnie) z agonizmu receptora kappa. Innym przykładem agonisty kappa będzie ibogaina oraz kilka innych mniej znanych ziół.

Nawet DMT nie dorównuje tutaj Szałwii.
Zapraszam do dyskusji

#psychodeliki #salvia #salviadivnorum #dmt #depresja
#narkotykizawszespoko
Jakis_Leszek - Szałwia wieszcza i zawarte w niej alkaloidy sa najprawdopodobniej najc...

źródło: 8DC5B6BC-A62B-4B0B-9DBD-690B7F12AE1C

Pobierz
  • 11
@jegertilbake: kusząca propozycja, muzyka dozwolona?

Ja jestem mocno wrażliwy na tryptaminy wiec nawet połowa tego by mi starczyła. Nie wiem czy po Twojej propozycji doszedłbym do siebiexD

Chociaż wydaje mi się, ze ekwiwalent szałwii dla 10g grzybow byłby bardziej terapeutyczny pod warunkiem, ze nie trafiłoby się na poziom AMNEZJI
@Jakis_Leszek: Co to oznacza, że "jeszcze grubszy kaliber"? W sensie że jeszcze głębsze i bardziej niesamowite doznania?
Wiem tylko, że w odróżnieniu od krótko działającej szałwi (która zresztą jest raczej dysocjantem, tyle że nietypowym), ibogaina jest jednym z najdłużej działających psychodelików.
@Jakis_Leszek: Pink Floyd ja wlaczam, maska na oczy i w lozku leze. Optymalnie jak mam mozliwosc to dzien wczesniej glodowka i dopiero 1 posilek po grzybach. Przy tych warunkach mozna wyleczyc nawet uzaleznienia na ktorych zazwyczaj nie zwraca sie uwagi, czyli np. uzaleznienie od myslenia albo potrzeby przetrwania. Jak sie uda wyzbyc wszystkich tego typu uzaleznien czy przywiazan na najglebszych poziomach to stajemy sie absolutnie wolni i trwamy w stanie nieskonczonego
@Trojden: tak doświadczenie jest jeszcze bardziej nietypowe, mistyczne trudne do opisania oraz zrozumienia. Poza tym czuć w nim „jakaś niewidzialna inteligentna energię/ istotę podczas tripa, bardziej namacalna niż w przypadku serotoninowych psychodelików. Tak ibogaina działa głównie na serotoninę ale nie jest selektywna i dotyka wielu innych receptorów:

Noribogaine is most potent as a serotonin reuptake inhibitor. It acts as a moderate κ-opioid receptor agonist[33] and weak μ-opioid receptor agonist[34] or weak
@jegertilbake: warto warto rozwijać, są ludzie którzy czytają i sugerują się mirko wypowiedziami. Tak się składa ze mam blisko 50g suszu GT i przygotowuje się pod mocniejszego tripa 6g+ :)
Napisz mi proszę czy przed tripem masz intencje np, chce uwolnić sie od nałogu nikotynowego i w tym kierunku prowadzisz tripa, lub dajesz sie prowadzić.


@Jakis_Leszek: Moja intencja to badanie natury rzeczywistosci, te rzeczy w psychice co mialem to juz wczesniej ogarnalem na poprzednich tripach i nie mam za bardzo nic do przerabiania nowego, bo nie zdazy sie nigdy tyle nazbierac wiec nawet jak cos wyjdzie to zajmuje malo czasu, nie