Wpis z mikrobloga

@PiotrFr: to już wypadało zacząć robić 20 lat temu, dziś mielibyśmy większy zapas bardziej eko prądu, więc i my moglibyśmy sobie pozwolić na takie coś
  • 1
@GeDox:

to już wypadało zacząć robić 20 lat temu

No spółka do budowy EJ dziala już 13 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Sam widzisz, że bez przymusu w niektórych krajach nie da się nic zmienić
@PiotrFr: to już raczej wina rządu, niżeli obywateli. Gdyby obywatele postawili sprawę jasno, to już dawno mielibyśmy EJ. A tu jakieś wsiury twierdzą, że nie będą mieszkać obok EJ, bo wy!ebie jak w Czarnobylu. A tata mieszkał w Niemczech obok EJ kilka lat, a za prąd płacił grosze. W sumie całe miasteczko było w prądzie, zero gazu, drewna, węgla itd.
  • 0
@GeDox:

to już raczej wina rządu, niżeli obywateli.

Niby tak ale budowę Żarnowca powstrzymali obywatele.
Dzis to samo z lokalizacją. Każdy uważa że trzeba budować, jednocześnie każdy mówi że nie obok niego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 0
@Yelonek: dlaczego same minusy?
Taka gmina od razu staje się najbogatszą w kraju.
Do tego tysiące miejsc pracy, dobrze płatnej.
A np we Francji rolnicy mają przy elektrowniach szklarnie ogrzewane gorącą wodą z elektrowni
A poza widokiem jakie to są wady?
@PiotrFr: Nie wiem dokładnie, ale podejrzewam, że podwyższone ryzyko, że coś się stanie. Ubezpieczenie domu może być droższe. Wartość ziemi i nieruchomości niższe, bo jest mniejszy poppyt w tej okolicy.
Nasza polska EJ może być pierwszą gdzie zarabia się minimalną krajową, więc nie wiem czy jest się czym podniecać. Z obecnego reaktora pracownicy grożą, że odejdą. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 2
@Yelonek: byłem w prawie wszystkich elektrowniach we Francji (poza jedną) i wiem jak to wygląda.

Wartość ziemi i nieruchomości niższe, bo jest mniejszy poppyt w tej okolicy.

Wręcz przeciwnie. Pracowników trzeba gdzieś ulokować. Koło elektrowni zawsze powstaje małe miasto. I patrząc po wybranej lokalizacji. Chyba nigdy nie byłeś na Pomorzu. Tam jest ciężko z pracą a to jak dar niebios

Nasza polska EJ może być pierwszą gdzie zarabia się minimalną krajową
@Yelonek: dobrym przykładem niech będzie miasteczko - Lauffen am Neckar. Z tego co widzę, to są tam domy wystawione za 300k-400k euro. Dużo, mało? Zostawię to Tobie