Wpis z mikrobloga

Czemu te garminy mają tak #!$%@? GPS od lat?
7 lat temu chyba kupiłem zegarek Garmin 3hr i często wychodziłem już z mieszkania po krótkiej rozgrzewce, gotowy do biegania i trzeba było czekać aż się to gówno połączy i wyświetli się powiadomienie na zielono "połączono z GPS", nie raz mi to podnosiło ciśnienie, traciłem kilkanaście minut (zwłaszcza w pochmurny dzień) i zirytowany potem biegałem.

3 lata później kompletując ekosystem od #apple kupiłem applewatch 6 i działał perfekcyjnie czy to do biegania czy jeżdżenia na rowerze, nigdy mnie nie zawiódł.

Rok temu zacząłem często pływać na basenie i chciałem kupić sobie jakiegoś garmina, żeby mi zliczał długości i kupiłem Garmin Forerunner 245 music żeby służył też do biegania ze spotify offline. Wczoraj wychodzę po miesiącu nieaktywności (na co dzień noszę applewatch) i przez 10 minut nie potrafił się połączyć (tylko w połowie był załadowany czerwony pasek pokazujący status łączenia się z GPS), uruchomiłem ponownie, zmieniłem sposób połączenia z GPS i #!$%@? to dało. Rozgrzewkę zrobiłem, byłem na lekkim głodzie, więc pobiegłem bez włączenia gpsa bo ileż można czekać (jeszcze taki słoneczny dzień bez żadnej chmurki), zrobiłem trasę tak na oko 5-6 km w 35 minut i przez tyle czasu załadował się pasek postępu gps do przed ostatniej kreski i dalej nic. Nosz #!$%@? co za szajs. Czy tylko ja mam taki problem? Przecież to jest nieporozumienie żeby zegarek służący do sportu tak działał i to od lat garmin nie potrafił nic z tym zrobić. Wracam do applewatch chyba.

#garmin #applewatch #sport #bieganie
  • 13
Wczoraj wychodzę po miesiącu nieaktywności


@famir96: Zegarek musi być zsynchronizowany z telefonem (lub po kablu z koputerem i aplikacją) żeby odświeżył sobie pozycję satelit. Mógłbyś mieć podobne problemy gdybyś np. synchronizował zegarek w Warszawie a aktywność z GPS odpalił w Krakowie. Miałem tak samo zarówno w zegarku Polar jak i Garmin i to nie kwestia kiepskiego gps tylko tej synchronizacji.
  • 0
@echelon_: To przed każdym bieganiem mam podłączać do kompa? Ile to jest długo? I czemu zegarek nie moze tego ogarnac przez wifi do ktorego jestem podlaczony?
@famir96: Nie mam teraz czasu aby szukać ale wydaje mi się że jest. Poszukaj sobie hasła AGPS lub A-GPS. W zegarku też możesz to sobie sprawdzić i nazywa się to CPE. Wchodzisz w ustawienia ->system-> o systemie i tam skrolujesz aż do pola CPE. Powienieneś mieć opis "Bieżące"
@famir96: z GPS akurat nie mam żadnego problemu, bo w Epix 2 mam dokładność co do płyty chodnikowej, ale pomiar snu to jakieś nieporozumienie - a nie porównuję do Apple Watcha, tylko do Mi Banda za 150 zł XD
hurr durr gps garminie działa wolniej i gorzej niż w apple watchu


@Eshirael: Czy ja wiem czy działa wolniej i gorzej? Różnice w dokładności są poniżej dokłądności pomiaru, a jak zegarek jest synchronizowany to działa szybko. U mnie wybieram aktywność, otwieram furtkę, chowam klucz do kieszeni i zanim kliknę "Start" to chyba zawsze już mam pozycję.
@ShortyLookMean: przerobiłem kilka Apple watchy do 8-ki włącznie, kilka garminów do fenixa 6 i ostatecznie Apple Watch wygrywał. Ale bateria dramat.

Jeśli jest ładna pogoda i regularnie używasz garmina to max w kilka sekund złapie fixa ale czasem musi dłużej pomyśleć. Przy Apple watchu nie miałem nigdy takiego kłopotu. Ale w żadnym wypadku nie sugerowałbym się tym do wyboru ostatecznego rodzaju smartwatcha.