Wpis z mikrobloga

Czy ktoś miał do czynienia z #kamica?
W ubiegłym tygodniu zaczęło się u mnie od krwiomoczu. Tego samego dnia zaniepokojony umówiłem sobie urologa, zrobił mi USG i zbadał.
Powiedział, że w nerkach są widoczne jakieś kamyczki i nie ma niczego niepokojącego czym należy się bardzo przejmować bo pierwsze co to w mojej głowie pojawił się najgorszy scenariusz, a ja dodatkowo #nerwica i wiecie - człowiek od razu się nakręca. Dał mi antybiotyk i zalecił zrobienie TK.
Pobrałem go kilka dni po czym się gorzej poczułem i znowu zauważyłem krew w moczu. Pojechałem od razu na opiekę świąteczna do szpitala gdzie zrobili mi morfologię, CRP, mocz, glukozę. Krew w moczu wyszła, ale raczej tego się spodziewał każdy. Reszta wyników ok (CRP poniżej 1, gdzie norma jest do 5).
Dali mi kroplówkę, zastrzyk i dostałem nowe leki - coś jak antybiotyk, kolejny na hamowanie krwawienia i probiotyk.
Biorę od wczoraj i dziś się ciut gorzej czuję. Mam częste parcie na mocz i trochę kręci w brzuchu. Wczoraj siedząc w aucie ponad 2h czułem minimalne kłucie na wysokości lędźwi.
Czy ktoś miał podobne objawy przy kamicy? Dodam, że lekarz który badał mnie przedwczoraj zasugerował albo infekcje albo właśnie kamice jako powód, nowotworem kazał się nie martwić bo nic na to nie wskazuje i jestem dodatkowo młody.
Drugi lekarz mnie uspokoił, a ja dziś znowu się denerwuję.

#zdrowie #medycyna
  • 4
@Mokin12: w cywilizowanym kraju przy objawach kamicy nerkowej i mikrohematurii robi sie niskodawkowe CT jamy brzusznej i wszyscy wiedza na czym stoja i czego oczekiwac, ogolem dopoki parametry zapalne nie rosna i w USG nikt zastoju nie stwierdzil to nie brzmi to jakos bardzo wild, ale ja jestem tylko glupim radiologiem
  • 0
@Strahl: w naszym cywilizowanym kraju ciężko załapać się na TK nawet prywatnie. Czekam na odpowiedź z pracowni TK, ale na ten moment moje nerwy są w stanie wysokiej aktywności dlatego ukojenia szukam nawet na portalu ze śmiesznymi obrazkami.

Mam skierowanie na TK jamy brzusznej i miednicy z kontrastem
  • 0
@Wjolka: a orientujesz się czy leki przepisane przez lekarza mogą powodować, że czuję się gorzej?
Generalnie przy dotyku czuję ból w prawej dolnej części brzucha (lekarz to dotykał i też o to pytał), ale powiedziano mi, że to albo od kamicy albo od infekcji.

Biorę od przedwczoraj 4 różne, tj. CIPRONEX 2x dziennie, CYCLONAMINE 2X dziennie i MESOPRAL 2x dziennie

Często mnie gania do ubikacji, czuję jakbym był odwodniony mimo pilnowania