Wpis z mikrobloga

Cześć, mam do Was prośbę/pytanie - wymieniłem linkę tylnej przerzutki (poprzednia się zerwała przy manetce) wg instrukcji znalezionej na stronie shimano + poradniki na YT. Niestety, po przykręceniu wszystkiego manetka w ogóle nie operuje linką. Da się coś tutaj zrobić bez rozbierania manetki? Wydaję mi się że jakiś błąd mogłem popełnić na etapie jak na zdjęciu, choć raczej wg tutoriali video nie ma tam miejsca na błąd. Jedyne co to u mnie może ta końcówka tak nie do końca ładnie głęboko wskoczyła w manetkę (jakby coś ją blokowało?)

Manetka to Shimano 105 5800

#szosa #rower #diy
tbkAA - Cześć, mam do Was prośbę/pytanie - wymieniłem linkę tylnej przerzutki (poprze...

źródło: st-5800

Pobierz
  • 7
  • 0
@dablju_: Wskoczyła, tak. Po dodatkowym googlowaniu wygląda na to że albo mam gdzieś w środku fragmenty starej linki albo coś się w mechaniźmie zacięło/popsuło. Czeka mnie odkręcanie...
  • 0
@gdziemojimbuspiatka: @veracholera Rozebrałem jakieś elementy obudowy w obu manetkach, tak żeby widzieć jak działa ta działająca a jak niedziałająca. Pomijająć że z tej niedziałającej wypadł spory fragment starej linki to ewidentnie widać że jeden z plastików który popycha/ciągnie linkę nie jest na swoim miejscu (może przez ten brak pozycji 0 przy wkładaniu?).

Wyciągnę tę linkę, ale jak to ustawić teraz do dobrej pozycji (zero)? Działa (tylko jeden klik) wrzucanie na wyższy
@tbkAA: jak masz odwinięta gumę jak na rysunku to tylko duża klamka działa (wrzuca na duże zębatki) ale mała klamka nie działa (nie zrzuca na mniejsze zębatki). Wyprostuj gumę, zrzuć na najmniejszą zębatkę i wtedy baw się w mocowanie linki.