Wpis z mikrobloga

Cześć, chciałbym zapytać, który "wydawca" (?) RTX 3060 jest najlepszą opcją?

Najlepszym wyborem dla mnie okazuje się prawdopodobnie GeForce RTX 3060 12GB (do i3-12100f, myślałem nad i5-12400f, ale to jednak 3 stówki).

Na różnych stronach, w różnych koszykach pojawiają się różne wersje tej karty, czy to Palit, czy Gainward czy jeszcze inne i nie do końca wiem w co celować, a różnice cenowe - są :D

Przypuszczam, że lepiej mieć 3 wiatraki niż 2 (chyba XD) - to widać już po zdjęciach, na co jeszcze zwracać uwagę? Taktowania rdzenia w trybie Boost? Ma to jakieś odczuwalne znaczenie? No i długość karty, ale obudowy jakiejś turbo małej brać nie będę, to ten aspekt chyba też na boczny tor mogę zrzucić?

#komputery #pcmasterrace #geforce #rtx3060 #morele #xkom
ftp_seb - Cześć, chciałbym zapytać, który "wydawca" (?) RTX 3060 jest najlepszą opcją...

źródło: 0_J6DCgyqumHEix-M3

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ftp_seb: przy tych kartach nie ma co sie spinac, kup taka jaka bedzie na promocji, one są w miare spokojne wiec tam nie ma problemów z temperaturami, ewentualnie te 2 wiatrakowe mogą glosniejsze byc
  • Odpowiedz
  • 0
@RobinSchudl: Te kalkulatorki pokazują, że z i3-12100f nie ma szans na bottleneck, no i często takie zestawienie jest w koszykach na polecanych stronach (chyba PurePC/fanboy analizowałem z tego co pamiętam). A no i do tej i5-12400f to jednak 3 stówki dopłaty.
  • Odpowiedz
  • 0
@artiom143: Czyli wniosek taki, ze długość obojętnie (skoro obudowa spora), taktowanie boost też jeden pies, więc byleby 3 wiatraki i można śmiało brać to, co tańsze? (Chociaż i tak pewnie wezmę coś, co chociaż z nazwy jest mi znane, jak MSI, niż Zotac :/ Znajomy mi jakiś wariant KFA2 polecał, to pierwszy raz taką nazwę w życiu słyszałem xD
  • Odpowiedz
@ftp_seb: na pewno nie bierz MSI tanich tych Mech, bo są głośne i ciepłe, Gigabyte Gaming jest spoko, możesz wziąć 3 wentylatorową to będziesz miał ciszej i chłodniej
  • Odpowiedz
  • 0
@Gorkel: Czyli chociażby taką? https://www.x-kom.pl/p/661713-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-rtx-3060-gaming-oc-lhr-12gb-gddr6.html

W sumie ten wiatraczek dodatkowy też ma znaczenie przy cenach, hmms

To teraz przekminić muszę, czy ten trzeci wiatrak to taki gamechanger, bo top popular na morelach jest taka np. https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-rtx-3060-eagle-oc-12gb-gddr6-gv-n3060eagle-oc-12gd-2-0-5948080/

A od tej znowu prawie 100zł tańszy wariant od Gainwarda xD
  • Odpowiedz
  • 0
@ShadyTalezz: myślę, czy ten wiatrak więcej nawet w zwykłej 3060 mi zrobi różnicę, bo i tak super wymagających rzeczy na kąkuterze nie robię, 24/7 siedzę w słuchawkach - więc sprawa "HAŁASU" też pewnie małe znaczenie, a taka 3060 Palit to 1620zł w morelowym sklepie ( ʖ̯)
  • Odpowiedz
@ftp_seb: Ten Eagle jest top popular na morelach, bo nest jednym z najtańszych wydać i był niedawno na promocji XD Wersja Gaming od Gigabyte'a ma rok dłużej gwarancję od Eagle
  • Odpowiedz
@ftp_seb: aktualnie płacenie 2000zł za 3060 to jest jakiś srogi żart, rok temu kupiłem 3060ti za 2200... dołóż trochę i kup radeon rx 6800
  • Odpowiedz
  • 0
@bonus: Ta karta chyba za mocna do tego procka, czy się mylę? 2000zł sporo, ale jakiś Palitowy wariant (nawiązuję do 3060) jest za 1620zł (2 wiatraki)
  • Odpowiedz
@ftp_seb: dlaczego jest za mocna, potrafisz to wyjanisc? mialem 3060ti i ryzena 2600 xD jak wymienilem na 5800x mialem 0% przyrostu FPS w RDR2, ale np w BF5 w #!$%@?, zalezy od gry.
  • Odpowiedz