Wpis z mikrobloga

@Lovinlovly: Torbiel czynnościowa w tym rozmiarze nie wymaga leczenia, zaniknie na 99% sama po kilku cyklach. Antykoncepcje stosuje się w nawrotowych/przetrwałych i objawowych. Gdyby każda kobieta, która chociaż raz miała torbiel czynnościową brałą antykoncepcję to by to była bardzo duża część populacji żeńskiej w kraju
@Benzenol: a ja nadal uważam, ze to lek pierwszego rzutu- szczególnie przy zaburzeniach hormonalnych kiedy występuje torbiel, które zapewne ma (co można wnioskować po wypadających włosach czy brzydkich paznokciach). Mój drogi… walczyłam z torbielami czynnościowym i rosły one do 9cmz wiec nie neguj mi tutaj
@Lovinlovly niekoniecznie - znakomita większość torbieli czynnościowych zanika samoistnie - sama miałam rok temu i ginekolog nawet nic mi nie wypisywał, bo powiedział, że nie ma co się faszerować, sama zniknie - i znikła. Zresztą antykoncepcja nie musi być zastosowana przy torbieli czynnościowej, tylko bardziej leki na skrócenie fazy ciałka żółtego. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Lovinlovly: ale co ty porównujesz, ta torbiel ma raptem 5-8mm odnosząc do wielkosci jajnika xD to się obserwuje w usg co 2-3 miesiące i dopiero jak rośnie to leczy, nie faszeruje się kobiet obciążajacymi lekami hormonalnymi jak nie trzeba tego robić