Wpis z mikrobloga

Mam głupie pytanie. Mam komputer stacjonarny, który łączy się z netem przez kabel i kartę sieciową oraz laptopa, który łączy się przez wifi. Często zdarza mi się pracować na dwóch komputerach jednocześnie i w związku z tym przerzucać dane z jednego na drugi. Jak zepnę oba kompy RJ45 to na laptopie normalnie działa internet bo się łączy przez wifi a na stacjonarce wówczas neta nie ma, ponieważ odpinam sieciowy żeby podpiąć ethernet. Co zrobić żeby na stacjonarce był internet? Dokupić drugą kartę sieciową, która będzie służyła tylko do sieci lokalnej, czy jakiegoś najtańszego switcha? #komputery
  • 12
Często zdarza mi się pracować na dwóch komputerach jednocześnie i w związku z tym przerzucać dane z jednego na drugi. Jak zepnę oba kompy RJ45 to na laptopie normalnie działa internet bo się łączy przez wifi a na stacjonarce wówczas neta nie ma, ponieważ odpinam sieciowy żeby podpiąć ethernet.


@ziomekz: Nie rozumiem tej logiki, podpinasz kompy ze sobą kablem? Po co? Przecież po LANie będziesz miał dalej dobre prędkości.
@L3gion: @razzor91 Chłopy ja jestem prosty człowiek, nie kumam ocb. Podpinam ze sobą kompy ethernetem żeby przesyłać między nimi dane żeby stworzyć sieć lokalną. Nie mam pojęcia co to ap ani token ring, oglądałem jedynie lord of the rings
Podpinam ze sobą kompy ethernetem żeby przesyłać między nimi dane żeby stworzyć sieć lokalną.


@ziomekz: No ale masz router czy tam modem? Czemu nie podepniesz kompów do niego i nie prześlesz plików przez udostępnianie po samba czy NFS?
@ziomekz: to se mistrzu utwórz folder udostępniony w sieci i wyrzuć ten kabel do śmieci. Kompa do kasy fiskalnej sobie tym podłącz a nie kompa do kompa, bo to już nie rok 2000. Jest sieć domowa, ale jak mają być w jednej sieci jak ty je sprzęglasz kablem? Który to host który to serwer, co? Weź sobie odpowiedz...