Wpis z mikrobloga

Dawno nie wrzucałem tutaj filmów z tego jak się ma moja cyfrowa rekonstrukcja zamku w Tarnowie. Dlatego dziś dziele się z wami kilkoma ujęciami rzeczy, które w jakimś tam stopniu zrobiłem (brama chyba będzie przerabiana jeszcze na ~90%)


Zrobione jako tako:
-bergfried, główna wieża
-brama
-mur północny + hurdycja
-most na Przygródek
-zabudowania w okolicy bramy tj, kuchnia, baszta na południowej pierzei, drewniane zabudowania z podpiwniczeniem na lewo od bramy
- jakieś podrygi assetów przy dziedzińcu na wprost od bramy
-trochę detali kamiennych

In progress jest pałac północny i dobudowana do niego rzekoma klatka schodowa, "wschód". Nie wiem jak z jej kształtem. Nie ma żadnych rzetelnych źródeł na ten temat i na ten moment obstawiam to co mi najbardziej pasuje tj. prostopadłościenna dobudowa. Na moim tagu trwa plebiscyt na to czo robicz.
Na pewno czekam nie tutaj coś w okolicy 6-7 customowych assetów detali okiennych i drzwiowych + minimum jeden bogato zdobiony kamienny portal. Zakładam, że utknę tu na minimum miesiąc. Coś tam bawię się nanitem i foliadżem, ale tak raczej dla beki. Tak że ten... dajcie plusa czy coś na zachętę ( ͠° ͟ل͜ ͡°)

#zameknamarcince - do czarnolistowania

#tarnow #grafika #historia #tworczoscwlasna #blender #grafika3d #architektura #gruparatowaniapoziomu #zainteresowania #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #atencyjnyzamek
Szumny - Dawno nie wrzucałem tutaj filmów z tego jak się ma moja cyfrowa rekonstrukcj...
  • 9
@Szumny: z czystej ciekawości, jak byś wycenił na oko takie animacje dla zamku w Malborku uwzględniają zmiany przez lata? Kiedyś była okazja nakręcenia serii dokumentów o polskich zamkach, ale pomysł stanął na etapie finansowania, a ciekawi mnie właśnie ile przyszłoby zapłacić za takie animacje
@Szumny: tak coś czułem, no jedna osoba to by się zarąbała ofc przy tym

Bawiłeś się Unreal? Słyszałem, że niektórzy animatorzy chwalą pod względem szybkości tworzenia scen i animacji, że Blender wymięka na tym polu
@Szumny: to by wyjaśniało czemu to takie ładne ( ͡° ͜ʖ ͡°) Właśnie pytałem, bo po tagach myślałem, że całość w Blenderze i się zdziwiłem
@Szumny: kurde, czlowieku, nie zagladalem przez chwile, ale tak jak ostatnim razem: super projekt, lokacja wyglada niesamowicie. Z ciekawosci, bo sam lubie sie angazowac w dlugofalowe projekty: pracujesz w jakis systematyczny sposob, czy zrywami?

Pozdro i czekam na wincyj zamkuf ????