Wpis z mikrobloga

Nest rzeczywiście wypłaca ...no przynajmniej stówkę za polecenie konta. Trzeba podać numer telefonu osoby która poleciła Wam konto. U mnie wjechała stówka dzisiaj. Pierwszy raz dostałem kasę właściwie za nic. To jest od wielu lat najlepsze konto w Polsce. Płaciłem ostatnio nawet dziewczynom za nudesy przelewami ekspresowymi w nocy i nie widzę żadnych opłat za nie. Ale co do tego nie jestem pewien, może się pojawią na koniec okresu rozliczeniowego. Być może tak. W każdym razie, już ponad 10 lat za standardowe przelewy – zero, karta bez żadnych warunków – zero, bankomaty euronetu – zero. I innowacje jako jedni z pierwszych w Europie. Brytyjski bank z siedzibą w Polsce, na Mordorze w Warszawie. Jestem z nimi jeszcze od czasów Smart Banku bo tak się na początku to nazywało i mogę mówić o nich tylko dobrze. To jest bank, nie żaden fintech, pełnoprwny bank objęty funduszem gwarancyjnym.

#bank #pieniadze
  • 12
@Poludnik20: oni chyba tej opcji z blikiem nie mają, że możesz wpisać tylko numer osoby której chcesz przelać. Blik jest w tym sensie, że jak Ty chcesz płacić gdzieś tym numerkiem to możesz. Ale by przelać komuś tylko znając jego numer telefonu, no to tego nie widzę.
@Poludnik20: no i ja to przeznaczam na prenumeratę rp.pl – czyli portal Rzeczpospolitej. Chciałbym szerszy z bieżącym wydaniem, ale moim zdaniem 120 zlotych to za dużo sobie życzą. 20 złotych to jest – dla mnie – akceptowalne.
@Poludnik20: tę stówkę przesyłają pewnie jak tam są jakieś ruchy na koncie. Na tym założonym przez nową osobę. Po miesiącu prawdopodobnie. Ale to nie jest tak, że otwierasz, następnego dnia zamykasz. Musi przynajmniej poistnieć jakiś czas.