Wpis z mikrobloga

Rowerowe Mireczki,
Proszę o wskazówkę/pomoc. Do tej pory jeździłem zazwyczaj po swojej okolicy, robiłem max 1000 km rocznie i przez 13 lat złapałem tylko jednego kapcia (i to 2 km od domu xD). Jednak w tym roku chciałbym pojeździć trochę dalej z rowerem i stwierdziłem, że muszę zainwestować w jakiś zestaw naprawczy, żeby być przygotowanym na jakieś niespodzianki.
Nigdy nie wymieniałem dętki.
1. Polecicie jakiś podstawowy zestaw naprawczy? Fajnie, jakby był na tyle poręczny, żeby się zmieścił w sakwie rowerowej.
2. Jakieś wskazówki co do ewentualnej wymiany? Obejrzałem z 2 filmiki na youtube, ale wiadomo, że wiedza praktyczna jest lepsza niż teoretyczna.
3. Na coś jeszcze muszę zwrócić uwagę? Wiem, że zapasową dętkę muszę kupić taką, jaką mam teraz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#rower #pytanie
Zdjęcie poglądowe. Mój rower to trekkingowy (Unibike Viper)
poop - Rowerowe Mireczki,
Proszę o wskazówkę/pomoc. Do tej pory jeździłem zazwyczaj p...

źródło: 458c2669

Pobierz
  • 8
@poop: 2-3 łyżki (najlepiej z tworzywa), dętka, pompka. Jak masz wentyl presty to warto też przejściówkę żeby sobie np na stacji dopompować kompresorem. Polecam też łatki samowulkanizujące żeby za każdym razem nie zakładać nowej dętki (albo żeby awaryjnie podkleić oponę od wewnątrz). Mało miejsca zajmują a też się przydadzą - rękawiczki lateksowe/nitrylowe, nie ubrudzisz rąk.
@poop: łyżki i zestaw łatek, one są z klejem i papierkiem ściernym w zestawie. I jak na razie w moim odczuciu te ąę markowe wysiadają przy łatkach od tip-topol ;) https://sklep.tiptopol.pl/wulkanizacja/material-wulkanizacyjne/latki-do-detek.html Te małe zestawy w pudełeczkach. Niektóre opony wybitnie topornie schodzą,, więc może się okazać, że łyżki z multitoola nie wystarczą i trzeba się będzie posiłkować szybkozamykaczem od koła. W teorii powinny wystarczyć dwie do wygodnego zdjęcia.
Możesz też zalać dętkę
1. Polecicie jakiś podstawowy zestaw naprawczy? Fajnie, jakby był na tyle poręczny, żeby się zmieścił w sakwie rowerowej.


@poop: mniejsze nie bedzie niż multitool:
https://www.rosebikes.pl/topeak-hummer-2-mini-tool-395893?article_size=6075&product_shape=1
https://www.amazon.pl/Topeak-15400052-Narzędzie-Wielofunkcyjne-Funkcji/dp/B078NZMTMR/ref=asc_df_B078NZMTMR/ (chyba nowszy model)

Masz tu imbusy żeby odkręcić koło i dwie (trochę wąskie) plastikowe łyżki. Aczkolwiek dla własnej wygody kup jakieś dobre plastikowe łyżki, które łatwiej chwycić. Jest to o tyle ważne, że z niektórymi oponami trzeba się trochę siłować.

Ewentualnie taki zestaw stricte do