Wpis z mikrobloga

Nie wytrzymam, serio. Jestem ostatnią osobą do obrony Daniela Magicala, bo człowiek bił matkę, wykorzystuje uzależnienia bliskich do zarabiania, czym pogrąża ich jeszcze mocniej i jest przemocowy - ale szczucie na Nikolę, jakie tu się odbywa, to żenada. Oglądam teraz ich treści, bo piszę książkę o patostreamach i jej słabe odzywki (wyzwiska, obrażanie Agnieszki) mogę dosłownie policzyć na palcach jednej ręki. A rozpowszechnianie plotek o rzekomej ciąży i dziecku, domysły o jej przeszłości seksualnej to znęcanie się nad nastolatką. Co was to obchodzi? Zazdrościcie? Czy kogoś skrzywdziła, nawet jeśli miała wielu partnerów? A "ujawniający" TikTok od jej rzekomej koleżanki to ściek, jakich mało - dziewczyna dosłownie obwinia nastolatkę, że była bita przez byłego partnera, a argumentem jest to, że może zasłużyła, a Daniel też bił swoją matkę. Może zamiast rozliczać skrzywdzoną dziewczynę weźcie skupcie się na przemocowcu Danielu albo byłym, który się znęcał? Rozliczajcie ich? Nie jesteśmy odpowiedzialni za działania naszych partnerów - ani Nikola, ani nikt inny. To samo robiliście, gdy chcieliście pogrążyć Sandrę i dziecko Nitra. Tworzyliście jakieś obrzydliwe pomówienia w kierunku ich rodziny, które z jego agresją nie miały nic wspólnego. Albo wasze oskarżanie Wardęgi o to, że jest odpowiedzialny za zabijanie zwierząt, bo nagrywał w Psiakobusie rzadziej, niż byście chcieli. To jest przemoc. Ogarnijcie się, serio, bo satysfakcja, którą daje wam doprowadzanie nastolatki do łez za to, że ma przeszłość związkowo-seksualną, świadczy nie o niej, tylko o was.

#patostreamy #danielmagical #nikolamagical #patostreamy #patostreamy
  • 93
@H0nney: jest tyle obrzydliwych zachowań w tym uniwersum - pobicia, wyzwiska, przemoc, nękanie - a wy szczujecie na dziewczynę, bo miała wcześniej partnerów (i jeden ją bił). To serio jest znęcanie się. A pole do krytyki U2 jest olbrzymie - za przemoc, ale i na przykład za przedstawianie picia alkoholu na streamach, co generalnie jest zakazane (i słusznie).
@majakstasko: I tak to potem wygląda, dzieciak sie naogląda #!$%@? życia influencerskiego, potem mu w głowie imprezki seksik a konsekwencje to są ale tylko dla pokrzywdzonych. Nikolka to mogła np. pomyśleć jakie mogą być skutki wejścia w związek z Danielem Magicznym. Jakie skutki mogło przynieść naćpanie/nachlanie sie na live i pozwolenie na to, że owy Daniel Magiczny wygrzmoci ją na live w obecności tysięcy ludzi.

A z resztą po #!$%@? ja
@H0nney: jest na to zero dowodów, tylko nagranie gościa, który słynie z nękania innych. A nawet jeśli to prawda (na co nie ma nic), to nie znamy żadnego kontekstu. Może dzieckiem zajmują się nim inni - 15-latka może nie być gotowa na wychowywanie i czasem lepszą opcją jest oddanie go dojrzalszym rodzicom niż powierzanie innemu dziecku. Generalnie takie wyśmiewanie i obsesyjne szukanie "tropów" nie służy temu rzekomemu dziecku, nawet jeśli istnieje
@majakstasko: a kto na nia szczuje taka glupia jestes a za pisanie ksiazek sie bierzesz. dawanie dupy przez niepelnoletnie dziewczynki to cos dobrego? lepiej nic nie mowic bo sie biedna poplacze, zadnych konsekwencji- wspanialy przyklad dla innych mlodych dziewczyn. wasza #!$%@? wiec mozecie ja rozdawac na lewo i prawo a jak ktos wam to wypomni to znaczy ze szczuje i jest obrzydliwy
@jotam_39: to reagujcie, bo to, co się odwala na tym tagu, to jest przesada. Brak reakcji to też zgoda na takie zachowanie i utrwalanie ich bezkarności. A oglądanie dwóch mężczyzn, którzy dla kasy doprowadzają się (doprowadzani są) do rzygania i srania pod siebie, też do etycznych nie należy. To napędza machinę uzależnienia i pokazuje, że bycie w cugu się opłaca. Dla osób z uzależnieniami taki komunikat może być śmiertelny - zamiast
@H0nney: podejrzewam, że gdyby ktoś ci publicznie zarzucił, że roznosisz choroby przenoszą drogą płciową, też chciałbyś pokazać na papierze, że tak nie jest. W sytuacji, gdy zarzucane są nieprawdziwe czyny, chcemy udowodnić, że to nieprawda - to akurat dość zrozumiałe podejście.
@jotam_39: lepiej byłoby wysłać do ośrodka ds. uzależnień. I wiem, że czasem pomoc osobie, która pomocy nie chce, jest niemożliwa. Ale ten cyrk z wysyłaniem ziemniaków, alkoholu, z wpłacaniem, ekscytowaniem się dwoma mężczyznami w kryzysie - na pewno nie skłania ich (i innych osób w uzależnieniach, które to widzą) do sięgnięcia po tę pomoc, tylko utwierdza ich w przekonaniu, że opłaca się kontynuować taki tryb życia. To dosłownie jest rozrywka z
@majakstasko:
Nie. I mówie to czysto z wyimaginowanej pozycji gdybym to ja był na miejscu osoby wyzywanej że roznosi hifa
1) Wyśmiałbym temat,
2) Olałbym, jak to by nie pomogło to:
3) Czystka na czacie etc.

A jakieś fora mnie gówno obchodzą.
Inaczej nie ma co się pchać w youtuby/twitche/tiktoki
No i zostaje też kwestia tego, że gdyby sie nie było śliskim typem to raczej nikt za bardzo by nie rozsiewał
@H0nney: Ok, to tak byś zareagował, spoko. Ale to jest 18-latka, która została wrzucona w bardzo patologiczną przestrzeń. Gdy zrobi coś złego (jak obrzydliwy komentarze o wulwie Agnieszki), to sama odpowiada za swoje czyny. Ale nie może odpowiadać za przemoc jej partnera czy jego rodziny. Jeśli ludzie skupiają się na nastolatce, która rzekomo/może/raczej nie miała mieć dziecko i partnerów romantycznych, bardziej niż na typie, który bił członków swojej rodziny i zarabia
@majakstasko: Ja mam wrażenie, że Ty zawsze bardzo dużo mówisz ale niewiele robisz, a każda sprawa za którą się łapiesz przez wielu jest odbierana przez pryzmat Twojej osoby a głosem rozsądku nazwać Cię nie można. Patostreamy o których mówisz mogą mieć co najwyżej skracaną smycz, ale co rusz pojawia się coś, co może tą smycz poluzować i tego nie wyeliminujesz...tak samo jak osobników płci żeńskiej które mają łatwiejszy sposób na monetyzowanie
@Maavius: Nie mogę się zgodzić - jeśli mamy do czynienia z człowiekiem, który realnie stosuje przemoc, a skupiamy się na jego dziewczynie, która miała mieć partnerów seksualnych i to jej "grzech" - to coś jest bardzo nie tak. I zwracanie na to uwagi to jak najbardziej głos rozsądku. Co do sposobów zwalczania patologii na streamach - to znacznie szerszy temat i zawsze chętnie o tym rozmawiam, bo sporo już się udało