Wpis z mikrobloga

#perfumy ktoś z Was bawił się w samodzielne robienie perfum w domu? Żona kupiła sobie olejki eteryczne do aromaterapii i miałbym bazę. BTW olejek cytryna to prawie pelne dopasowanie z dior homme cologne xD
  • 13
  • Odpowiedz
@kaczoki @blackrei089 Na razie mam za sobą pierwsze podejście, zmieszałem kilka cytrusowych i ziołowych olejków i rozcienczyłem etanolem. Nie jestem zadowolony z kompozycji bo mimo stężenia olejków 40% są to same lekkie nuty, więc nrakuje bazy w tym zapachu i nie ma dużej trwałości (ma dużą jak na lekkie, lotne nuty bo stężenie jest duże, ale komercyjne perfumy z pełną kompozycją są trwalsze). Zrobiłem więc na razie zaoach o atomowym
  • Odpowiedz
@steven_senegal mam tylko troche ambroksanu, ale go nie uzylem, uzyje w przyszlych tworach. Nic nie odleżało, zrobiłem kilka dni temu i od razu testowałem,będę testował dalej czy inaczej po czasie będzie pachnieć.
  • Odpowiedz
@kaczoki: ja też juz mam składniki, szkło, strzykawki i na razie się zastanawiam, jak rozegrać to badanie propocji żeby jak najmniej szkła i materiałow zmarnować (°° a w czym to będziesz rozpuszczał? Ja nie mam jeszcze etanolu perfumiarskiego, pierwszy eksperyment robiłem na spirytusie i wyszło ok, ale drogo xd Nie chcę tez kupowac jakiegoś skazonego etanolu bo to będę przecież
  • Odpowiedz
  • 0
@RumClapton: Kupiłem spirytus, zapachów zrobiłem 5 próbek. Chce to odleżeć 24 godziny rozcieńczyć i przefiltrować. Pierwszy problem widzę taki, że cytrusy się ulatniają i sandał zostaje XD
  • Odpowiedz
@kaczoki A skad masz drzewo sandalowe? kupujesz olejki eteryczne mam nadzieje, nie zapachowe?
Chodzi mi o to, że zapachowe do stosowania w jakichś odswiezaczach itp nie są do stosowania na skórę i masz mnóstwo ostrzeżeń na etykiecie, eteryczne z drugiej strony mogą powodować reakcje alergiczne jak kolega wyżej wspomniał, ale mogą a nie muszą i nie jest to najtańsza chemia trująca.
  • Odpowiedz
  • 0
@RumClapton: Drzewo sandałowe i inne olejki akurat kupiłem na stronie do perfum. Mam tez eteryczne z doterry, bo zona stosuje. Na skórze sprawdzałem i nic nie swedzi
  • Odpowiedz