Wpis z mikrobloga

@zjadlbym_gulasz: Są uber katolami, ale bez kija w dupie, jak u nas. Tu każde święto kościelne jest na wesoło, z orkiestra, normalnie na festach rozkładają się bary, ludzie się cieszą, kościoły kolorowe, a u nas musi być jak najbardziej na smutno XD
dlaczego na reddicie każdy p0lack przeprasza że jest p0lackiem


@lubiepicherbatke: Tylko na polskim necie widziałem zwrócenie uwagi na ten temat, nigdzie indziej. Zazwyczaj nie w świetle stereotypowych emigrantów zarobkowych z Wąchocka Górnego ale typowych fancy Gonciarzy-nowoczesnych kosmopolitan którzy po prostu siebie nienawidzą za to że urodzili się na takiej a nie innej szerokości geograficznej i mówią takim językiem a nie innym, że wydaje im się, że są z czymś kojarzeni... a
@lubiepicherbatke: Dzisiaj też byłem świadkiem cringowej sytuacji. Rozmawiają sobie ludzie na temat technologi, AGI, rozmowa merytoryczna w miarę, są małe śmieszki ale wszyscy trzymają się tematu, a tu nagle jakiś polak, od razu poznałem po akcencie, oczywiście zaczał przepraszać, że nie zna angielskiego i zamiast merytorycznie to zaczął pytać, czy wiedzą skąd jest, zaczał mówić "#!$%@?, ja #!$%@?" "#!$%@? coś tam" "now you know" ? Musiałem wyjść z voice chata i
@lubiepicherbatke mówisz, że każdy, bo ktoś tak napisał na reddicie? Kurcze, ty to taki inny jesteś od nich xD

No ale jak u nas się wciska od małego, że wszystko co patriotyczne i narodowe to tylko smutek, umartwianie się, nienawiść do tego i owego, to nie dziwota, że ludzie nie chcą się z tym utożsamiać. Trzeba dawać rozsądną alternatywę.

I jak widzę po tym samym wątku, to ci sami ludzie obwiniają za