Wpis z mikrobloga

Od pewnego czasu borykam sie z pewnym problemem i chcialbym sie was poradzic, w sierpniu zeszlego roku zrobilem domowa silownie, od wtedy tez zaczalem cwiczyc sam, jak mozna sie domyslic wiele cwiczen baardzo kaleczylem przez co odczuly to moje plecy, po cwiczeniach mialem pare razy taki nagly bol idacy z posladka do stopy i pobolewaly mnie ledzwia, w grudniu udalem sie do pierwszy raz do fizjo, porobil ze mna pare testow i przeszedl do masazu/nastawiania mnie czulem sie troche lepiej gdzies tam jeszcze plecki pobolewaly ale mialem podejscie "zobaczymy jak to bedzie" Ostatnio znowu sie udalem bo czulem sie mocno pospinany, czasami pobolewal dol plecow i czuje takie irytujace "napiecie" idace z posladka przez cala prawa noge do stopy, w ktorej wydaje mi sie ze czuje delikatne mrowienie, nie sa to jakies mocne bole ale troche irytujace i dajace do myslenia czy nie dzieje sie cos zlego...
Przy treningu nog (w tym siady, martwy)nie czuje zadnego dyskomfortu, jedynie czasami dol plecow (czasami sie zdarza jakby pieczenie) ale ogolnie podczas cwiczen jakby lepiej(?), jak mocno sie pochyle czuje jakies napiecie w dole plecow
Fizjo do ktorego chodzilem z problemem stwierdzil ze mam bardzo mocno pospinane posladki i to moze dawac takie objawy, w pracy duzo chodze ale po robocie poza silownia praktycznie siedze...
Co doradzilibyscie mi w takiej sytuacji? Sam juz w sumie nie wiem co o tym myslec, czy moze po prostu tyle czasu plecy dochodza do siebie? Moze polecicie jakies zestawy cwiczen?
#fizjoterapia #zdrowie #cwiczenia
  • 2
1) Weryfikacja jak wykonujesz ćwiczenia, jak intensywnie + ew. modyfikacja.
2) Plecy mogą dochodzić do siebie kilka miesięcy, szczególnie jeśli jakiś czynnik inicjujący ból, cały czas działa. Ale zazwyczaj ból pleców mija do 6 tygodni.
3) W zdecydowanej większości ćwiczenia są wskazane, ale podawanie recepty przez Internet obarczone jest ryzykiem.
4) Na Twoim miejscu poprosiłbym fizjo o plan terapii i żeby uwzględnił w nich Twoją własną pracę. Nie zawsze wystarczy jedna terapia,
  • 0
@ofizjo_pl: Dziekuje za odpowiedz, wiem ze niektore cwiczenia na silowni nadal moge poprawic na szczescie mam osobe do ktorej moge sie odzywac odnosnie techniki, bardzo mi w tym pomaga, fizjo wedlug polecen/opinii jeden z lepszych w mojej okolicy te dwie wizyty byly moja pierwsza stycznoscia z fizjoterapeuta co prawda bardzo mnie uspokoil bo balem sie ze dzieje sie cos zlego z moimi plecami ale jednak zabraklo mi jakichs cwiczen ktore moglby