Wpis z mikrobloga

#mintcoin #kryptowaluty #altcoin #nowycoin

Przy przewidzianym następnym diffie można ukopać jakieś

150k na 1mh/dzień

Na bitcointalk skupują to po 500k/0.1 BTC czyli można liczyć sprzedaż po 500k/0.15 BTC.

Mało jaką walutę tyle osób kupuje na forum. Ostatnio takie coś widziałem przy leaf.

Wychodzi 0,045 BTC / dzień / 1000khash/s ( o ile się nie machnąłem)

A waluta wyszła dopiero wczoraj i nie ma jej na żadnej giełdzie. Kopać! To będzie warte min. 20sat/coin

ps. nie jestem ekspertem ale takie są moje przemyślenia :)
  • 17
@bmLq: W sumie 10 satoshi bym powiedział jednak :) Nie zwróciłem uwagi, że block time target = 30 sec. Ale to nic nie zmienia. Nadal warto.
@bmLq: Karme też miałem odpaloną ale za wysoki Diff już jest i przez noc jakieś 100k ukopało jedynie na dwóch kartach... Cena też spadła do 6 satoshi więc chyba już w górę nie pójdzie
@arakis2000: Ale ja nie patrzę na diff tylko na hashrate sieci, target block time i block reward. Teraz wychodzi 288k/mhash/dzień jak wzrośnie hashrate to mniej.

Ogólnie najprostszy wzór to:

1440000000/H

gdzie H to hasrate sieci w MHash a wynik jest dla koparki 1Mhash.
@arakis2000: spoko :) Teraz doczytałem, że jest tam jakiś dziwny algorytm POS i że reward strasznie zmaleje (w ciągu 5 tygodni do 1 coina za blok) a dodatkowe coiny będą generowane głównie dzięki temu że masz saldo w portfelu o_O. Dla tego kupujo! Ale skoro kasa jest za trzymanie kasy w portfelu to każdy ją będzie chciał mieć te coiny mogą być droższe niż myślałem! Przez pierwszy rok coiny trzymane minimum
@XpedobearX: Blok raz na 30 sekund. daje to 2 880 bloków na dzień. Block reward to 100 000-900 000 (średnio 500 000). 2880*500 000=1 440 000 000 coinów na dzień przez pierwszy tydzień.