Wpis z mikrobloga

Na prawdę przeraża mnie to, że dozylismy takich czasów, że człowiek, który mówi prawdę to musi uważać na każde słowo i ze wszystkiego się tłumaczyć, bo zaprogramowani pożyteczni idioci po praniu mózgu natychmiast go zaatakują jak piranie i wściekłe psy.

Czasy, gdy tuszuje się prawdę (np. statystyki na temat pochodzenia przestępców w policyjnych danych) dla "większego dobra". Właśnie mamy kolejki na drogach, bo "uchodźcy", którzy uciekali przed wybuchami i rakietami wracając na Wielkanoc na chatę z pełnymi reklamówkami z galerii, pompowanymi za zasiłki, na które Polacy pokrowiec #!$%@?ą, siedząc cicho, ewentualnie jak ktoś się odezwie to zasypią "ruskimi trollami".

Jak to powiedziała pewna kobieta z Ukrainy zapytana o to, czemu ludzie uciekają z regionów, nieobjętych wojną "bo w Polsce mamy za darmo."

Nigdy nie rozumiałem tego dlaczego Polacy lubili zawsze być tak potwornie dymani, że wręcz bronili tego stanu rzeczy rękami i nogami.

#ukraina #rosja #wojna #ruskimir #policja #uchodzcyzukrainy #bekazpisu #bekazlewactwa #socjalizm
  • 52
@2076: Dużo Ukraińców woli żyć tu no bo.. mamy wyższy poziom życia. Dla naszej sytuacji demograficznej to duża pomoc. Dwa miliony Ukraińców żyjących tutaj to sporo. Jeszcze po wojnie jest szansa że dużo mężczyzn przyjedzie do rodzin tutaj do Polski bo na Ukrainie nie będzie pracy dla nich.
@Ynfluencer: Wpływ wojny to nie tylko latające rakiety, a także wpływ na gospodarkę. Poznałam kilka osób z obszaru przy granicy z Mołdawią, który nie jest i nie był objęty wojną, a ludzie z niego też uciekają głównie przez to, że gospodarka ledwo zipie, oni potracili pracę, więc uciekają tam, gdzie mogą żyć.
Jak to powiedziała pewna kobieta z Ukrainy zapytana o to, czemu ludzie uciekają z regionów, nieobjętych wojną "bo w Polsce mamy za darmo."


@Ynfluencer: Potwierdzam. Ja zapytałem Ukraińca z Lwowa czemu nie pracuje, a ma wielką chatę i kilka samochodów. Odpowiedział, że w PL ma za darmo. Przychodzi, bierze co chce i każde wystawić rachunek na budżet państwa polskiego. Mówi, że Duda tak po cichu załatwił, że mogą nawet tonami wszystko
@Ynfluencer: ale wiesz ze wraca na swieta tez wielu migrantow ekonomicznych, ktorzy u nas pracuja juz od lat. Ale tez uchodzcy, ktorzy maja na Ukrianie rodziny, np mezow czy synow jak i rodzicow.

Oczywiste ze wioza rzeczy, czesto nawet zwykla zywnosc - bo w Ukraianie sa braki i drozyzna. Caly czas przeciez woza i wysylaja, jak maja pewnosc ze dojedzie. Tzn od miesiecy ruch jest podobny w obie strony granicy.
@peszek_leszek: Takiej samej propagandzie wy jesteście poddani u nas jak to społeczeństwo w Rosji. I tak samo łykacie. Niczym się nie różnicie. Łatwo was poszczuć, żebyście kilka mantr powtarzali, typu "ja wiem od kogo wy są itd"

Aż żal na to patrzeć. Ja jestem po stronie Polaków i tylko na dobru Polaków i moim własnym mi zależy. Mam w d... Ukraińców, Rosjan, Amerykanów, Niemców i wszystkich innych.
A propaganda naszych mediów
@peszek_leszek: Jak przyzwyczaisz kogoś do bycia darmozjadem i garnuszka to będzie w to brnąć i się rozpasa, będzie nabijał się z tych co pracują. I to samo dotyczy Polaków i Ukraińców. Tylko, że nasz rząd w kwestii tych uchodźców i pomocy Ukrainie popadł w bezmyślny amok służalczości, z ktorego NIC nie będziemy mieć. I wszystko jest usprawiedliwione taką samą propaganda jak ta rosyjska, a głupcy tacy jak wy łatwo się jej
@Ynfluencer: Na pewno jesteśmy poddani propagandzie jeśli chodzi o wiele kwestii, nie tylko Ukrainy. I tak, również uważam, że gdybyśmy to my zostali zaatakowani to nie mielibyśmy pomocy ze strony Ukrainy.

Jednak mamy inną sytuację i w naszym interesie jest, by Ukrainie udało sie zniszczyć Rosję.
@peszek_leszek: Oczywiście, że jest i ja też chcę, żeby Ukraina jak najbardziej dorypała Rosji, natomiast mamy teraz dobre pole do negocjacji i wykorzystania tego wszystkiego co się dzieje.

Zręczni politycy zrobiliby z tego użytek. Natomiast nasi jak zawsze nastawiają 4 litery do dymania, problem w tym że nasze, bo to my tyramy.

Na koniec zostaniemy dobrym chłopakiem, którego poklepią po plecach i wyjdzie na wszystkim gorzej od najgorszych przegranych.

Widzę, że