Wpis z mikrobloga

Szukam jakiegoś monitora do powiedzmy 1500 zł ale nie jest to budżet nieruchomy. Jak będzie się mocno opłacało to dołożę. Czego szukam - 27 cali, 2560 x 1440, IPS, min. 144Hz i to na tyle. Monitor będzie służył tylko do grania. Aktualnie mam 1920x1080, VA, 60Hz także chyba wszystko inne będzie lepsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#monitor #monitory #pcmasterrace #komputery #gry
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Za 1500zł nie wiem czy będzie cokolwiek dobrego. Samsung oddysey g5 G50A spełnia wszystkie wymagania, w dodatku Samsung robi cuda z matrycami VA więc może IPS też jest dobry, tyle że wykracza z 500-700zł poza budżet. Do 1500-1600zł to raczej VA bym się spodziewał - Sam mam i w sumie to nawet polecam
  • Odpowiedz
  • 0
@LSkiper: No tak właśnie w sumie widzę, że te monitory nie są takie tanie jak myślałem pisząc posta XD Niech będzie do 2500 zł. Masz coś fajnego w tych pieniądzach?

I jeszcze takie pytanie. Czego np ten nie będzie miał a monitor o 1000 zł droższy będzie miał skoro ten spełnia wszystko, tj. 27 cali, 2560 x 1440, IPS, min. 144Hz.
Na monitorach nie znam się kompletnie jak coś (
  • Odpowiedz
@Vizley: regulacja wysokości, wsparcie dla g-sync (Mam Radeona więc mi to nie robi) wsparcie dla HDR (Są różne standardy), jakość matrycy - Jest kilka matryc VA, które są lepsze niż tanie IPS pod względem smużenia i kolorów jak np. Samsung Oddysey G7 bije na głowę chyba prawie każdą matrycę VA i sporo tanich IPS, i różne funkcje monitora jak hub usb, możliwość sterowania pilotem, pivot itd.
  • Odpowiedz
@Vizley: Jak chcesz płaski monitor QHD 144hz to spokojnie 2000-2200 starczy. Ja wziąłem Gigabyte G32QCA ale mam porównanie z tymi Samsungami G5 i G7 i myślę że te Samsungi będą bardzo ok
  • Odpowiedz
  • 0
@LSkiper: Tylko, że te Samsungi to matryce VA a z tego co się naoglądałem to mówią, że IPS dużo lepszy ale tak jak mówię na monitorach się nie znam i możliwe, że p------e głupoty
  • Odpowiedz
dardowo lg 850, albo gigabyte 27q który ma dokładnie tą samą matryce c


@GOOF1: czyli brak różnicy między tymi dwoma, oprócz ceny +/- 450zł?
  • Odpowiedz