Wpis z mikrobloga

Pytanie co do takiej sytuacji na przejściu dla pieszych. Są dwa pasy ruchu w danym kierunku, ja i pojazd obok zatrzymujemy się by przepuścić pieszego.(ja na prawym pasie, pojazd obok na lewym) I teraz pytanie, gdy przepuszczę pieszego na swoim pasie ruchu bo przechodzi od prawej strony do lewej, ale auto obok dalej będzie stać bo pieszy będzie znajdował się na jego pasie, mogę ruszyć? Czy będzie to traktowane jako omijanie pojazdu, który przepuszcza pieszych i muszę poczekać aż pieszy całkowicie opuści przejście?
#prawojazdy #przepisydrogowe #egzaminnaprawojazdy
  • 5
@Averoeees: Ja uważam, że tak, bo z przepisu nie wynika w którym kierunku ma iść pieszy. Co ciekawe nie ma (albo nie zauważyłem) przepisu który zabraniałby ruszenia, kiedy samochód stojący na przeciwnym pasie ruchu czeka, aż przejdzie pieszy który już minął Twój samochód.
@Averoeees nie musisz czekać.

Jak ty to sobie wyobrażasz przy takim przejściu np.? Będziesz stał na prawym przed pustym przejściem czekając aż pieszy przekroczy pozostałe trzy pasy?

Mało tego, jeśli ty jedziesz prawym, a pieszy dopiero wchodzi z lewej to nie musisz się zatrzymywać bo przecież nie wymuszasz na nim pierwszeństwa.
Krupier - @Averoeees nie musisz czekać.

Jak ty to sobie wyobrażasz przy takim przejś...

źródło: temp_file.png6909601083026418371

Pobierz