Wpis z mikrobloga

via Android
  • 0
@xdevo tak, wiem lepsza destylowana.
To jest instrukcja producenta. Co z wietrzeniem i wachlowaniem nowego growkitu? Bez otwierania póki nie pojawią się kapelusze? Skoro bez dolewania wody to wilgotność spadnie podczas wietrzenia którego tak wszyscy polecają
@dan777: wsadzasz higrometr do środka i pryskasz wodą po ściankach żeby utrzymać odpowiednią wilgotność powietrza. Tylko nie za dużo żeby kałuży nie było na dnie.
Grzyby potrzebują tlenu by rosnąć a dwutlenek węgla wydalają, jak nie będziesz dostarczać im tlenu, to zaczną się dusić (zauważysz taki puchowy nalot na grzybni).
robiłem zgodnie z poradnikiem i z każdego growkita miałem 5 zbiorów, także prosta sprawa, jak nawet ja ogarnąłem


@lukiboss:

ale wachlowałeś codziennie po 3 razy? bo instrukcja nowego growkita GT w tym kroku jest nieprecyzyjna, punkt 5 wygląda jak by tylko raz trzeba było przewietrzyć.
3 razy dziennie przynajmniej wachluj i dbaj o odpowiedni poziom wilgotności powietrza.


@Kuweta35: ale z nowym bezobsługowym growkitem GT też tak się robi? bo instrukcja nowego jest imo nieprecyzyjna w tym punkcie
@Adam_Prosty: Raz dziennie wietrzyłem, a czasami i tego zapominałem. Ten growbox jest praktycznie bezobsługowy, trzeba się postarać żeby nic nie wyrosło.


thx
kolega z holandii zanotuje ze 1x dziennie :)

@lukiboss:

czytałem instrukcję obsługi nowego GT tutaj:
https://www.psychodelicroom.pl/nowa_instrukcja_uprawy_golden_teacher

i tam nie jest to nieprecyzyjnie napisane, ale ja rozumiem że raz na rzut wietrzysz...

Krok 5
Gdy tylko zauważysz, że pierwsze czapki rosną, lekko otwórz torebkę na kilka minut, aby nadmierna
@Adam_Prosty: Rób jak uważasz, ja w starej instrukcji miałem żeby wietrzyć to wietrzyłem, tak jak pisałem raz dziennie. Z efektów byłem zadowolony, więc nie widzę potrzeby żadnej zmiany.