Wpis z mikrobloga

Mireczki!

Macie jakieś tipy dla amatora fotografi i nagrywania video?

Spełniłem małe marzenie i kupiłem mocno używany i trochę skopany Sony a5100 + parę obiektywów bo była taka możliwość.
Głównie jestem nastawiony na video i nagrywanie ale macie może porady tipsy dla soniarza na które wpadliście podczas pracy/zajawki a co poprawiło Wam bardzo działanie w świecie foto?

Bardzo często mała rada potrafi niesamowicie ułatwić działanie, więc każda sugestia się liczy i będę za nie bardzo wdzięczny.

#fotografia #fotografiaproduktowa #nagrywanie #video
  • 5
@bkwas: takich rad to z książkę można by było napisać :D Z oczywistych o statywie czy gripie pisać nie będę. Polecam ogarnąć sobie aplikacje Monitor+ dzięki której możesz zrobić sobie z telefonu monitor poglądowy. Wpinasz aparat do telefonu przewodem (2x USB C albo HDMI - > USB C) i masz super podgląd na kadr, do tego przyda Ci się też mocowanie na gorąca stopkę i telefon od Ulanzi

https://allegro.pl/oferta/uchwyt-ulanzi-st-06-360-na-statyw-1-4-do-smartfona-8552756041
  • 0
@iErdo: o kurde o Monitorze nie słyszałem - niby mam możliwość połączenia się poprzez wifi przez aplikację od SONY i mam jakiś pogląd, ale działa to mocno średnio a podejrzewam że kablem będzie jednak dużo lepiej - dzięki!