Wpis z mikrobloga

Podpowiedzcie mi proszę w temacie instalacji #windows bo zaraz wywale kompa prze okno xD
Rodzice mają stary laptop Samsung RC520. Kupiłem 8 GB ramu i dysk SSD SATA żeby dać mu drugie życie. Za pomocą pendrive nagrałem czysta instalacje Windows 10 za pomocą oficjalnego Media Creation Tool.

Wszystko niby się instaluje, proces przebiega pomyślnie i następuje ponowne uruchomienie (instalcyjne, zgodnie z info na ekranie). Po uruchomieniu jest czarny ekran i nic się nie dzieje, czasami error ze nie znaleziono dysku z windowsem.

Oczywiście kolejność boootowania w BIOS ustawiona prawidłowo. W wierszu poleceń aktywowałem tez partycje za pomocą diskpart, sprawdziłem ze pokazuje jedna instalacje windowsa na dysku.

Macie jakieś pomysły? Ja już nie wiem co mogę zrobić.

#pcmasterrace #kiciochpyta #komputery #servicedesk
  • 14
@kidi1
Po prostu próbowałem już wszystkiego co było napisane w Internecie. Jeżeli chodzi o partycję to owszem w instalatorze windows zrobiłem tylko jedną partycję na cały dysk i na niej kazałem zainstalować
@tomkers: tak, przy instalacji trzeba było zmodyfikować instalator żeby dodać ten sterownik. ale wyszło z tego dużo #!$%@? się, więc po którymś razie #!$%@?łem się, instalowałem system na jakimś starym dysku talerzowym, dodawałem sterowniki trybu ahci ręcznie i jego obraz kopiowałem na ssd. tym bardziej że Microsoft nie ułatwia tego i pokasował ten sterownik ze swoich stron żeby klienci detaliczni płacili za nowe systemy. w zeszłym roku nadal latały jednak pliki