Wpis z mikrobloga

@klepacz: nie wiem jaką licencję możesz mieć, ja zawsze bez problemu klucz z jednego kompa aktywowałem na kolejnym, od 13 lat mam ten sam klucz licencji, był wcześniej na windows 7 a potem go konwertowałem do windows 10 i po drodze z 5 razy zmieniałem komputer

jeżeli to kwestia tego, że nie pamiętasz jaki masz klucz to możesz go wyciągnąć z systemu operacyjnego za pomocą programiku ProduKey

potem na kompie, który
@Catmmando: ten sam case, nie pamiętam, co to za licencja, ale miałem płytę z kluczem do 7.
@beer_man: ale ten klucz po wyciągnięciu w przypadku reinstalu juz nigdy nie będzie wracał? bo teraz po każdym formacie nic nie musiałem aktywować, każdy system aktywował się automatycznie
@klepacz: nie wiem jak to na licencjach BOXowych jest ale na OEMie jest tak że klucz jest przypisany na serwerach microsoftu do twojej płyty głównej i automatycznie się będzie aktywował. Nie wiem jak teraz ale wiem że kiedyś jeszcze szło pisać do MS żeby Ci usunęli przypisanie klucza do komputera, i dalej jakoś na stronach z tanimi kluczami pojawiają się "jednorazowe" klucze na odsprzedaż wyrwane z komputerów firmowych będących już złomem