Wpis z mikrobloga

#ck3 #crusaderkings3 #crusaderkings
Gra samouczek Irlandia wczesne średniowiecze.
Jak uniknąć podziału państwa kiedy mam tylko podział między następców do wyboru?
Da się zachować celibat po spłodzeniu pierwszego syna, jak?
Da się odebrać prawa innym synom bez powodowania tyrani?
Da się odzyskać ziemie stracone na rzecz innych synów?
  • 7
@DeringeR Wydziedziaczasz używając Disinherit na potomku, ale kosztuje to dużo prestiżu i piety.
Celibat to decyzja w Scholar chyba.
Jak już ktoś dostał ziemię to łatwo nie zabierzesz. Ale zawsze można bratu potem #!$%@?ć i zabrać mu ziemię w drodze wojny.
@DeringeR nigdy tego nie robiłem więc nie wiem. Albo robiłem tylko po angielsku i nie wiem że to jest to :D ale raczej to pierwsze.
Jeszcze o ile pamiętam jak Twój władca ma traita sadistic to można mordować własne dzieci
  • 0
@Fevx: wysłałem do zakonu ale urodził się kolejny gówniak xd
w sumie po przejęciu władzy zleciłem zabicie brata (1 rok miał), miałem 95% szansy ponieważ 4 osoby dołączyły do spisku - byli to wasalowie którzy chcieli odzyskać ziemie przejęte przez małolata
@DeringeR no właśnie tak się robi - w Polsce rozbicie dzielnicowe to były walki między braćmi a potem kuzynami. W Ck3 trzeba braciom też ziemię zabierać zbrojnie lub ich mordować, prosta sprawa ( ͡º ͜ʖ͡º)
@DeringeR: Tak jak wyżej, jest wiele sposobów, które zapobiegają podziałowi, ale po każdej sukcesji i tak z reguły cześć ziemi musisz oddać, bo często przekraczają limit. W dłuższej perspektywie to myślę że lepiej, jeśli jednak te ziemię należą do Twojego rodu.

Ja teraz łupie Austrią w HRE i staram się obsadzić swoją rodziną większość księstw i królestw, a nawet cesarstwa, ale sam pozostając wasalem na poziomie króla.