Wpis z mikrobloga

#stellaris mam okazję wymienić sprzęt (laptop) na inny. I tutaj pytanie, czytam sobie na Reddit, że nie ma sensu kupować najlepszego procesora tj. i9 albo najmocniejszych ryzenów bo silnik gry jest na tyle ograniczony, że w pewnym momencie bez względu na sprzęt i tak się trafi na ścianę, gra będzie rwać i chrupać tak czy owak. Spotkał się ktoś z tym? Mowa też o tym, że dobrze jak ma dużo pamięci? Ok mniej więcej kojarzę co to jest ale którego poziomu bo są chyba 3? Przesiadka na nowy kilka generacji procesor daje kopa i gra się chociaż te 200 lat więcej względnie szybko? Ciężko w necie znaleźć jakieś subiektywne opinie na ten temat, a że gram tylko w stellaris i rzadko wymieniam sprzęt to zależy mi na tym, żeby się grało komfortowo i może odpaliło jeszcze kolejną część też z jakimś komfortem.
  • 6
@bruuh:

nic nie wiem o żadnym ścinaniu

Na jakich ustawieniach (zwłaszcza ile układów i planet) i do którego roku docierasz?

@fotelbujany No najlepsza odpowiedź jest taka, że kup najlepszy w budżecie jaki chcesz na to przeznaczyć. Gra spowalnia jak masz dużo planet na mapie, to nie jest zacinanie się takie jak w fpsach czy strategiach typu Kozacy, że gra freezuje co chwilę, tylko np jak Ci się miesiąc czy rok kończy
@Goglez @bruuh gram na nie większych galaktykach niż 600 gwiazd i raczej małej ilości planet tam jest chyba 0.5 do 1 max. Sama w sobie gra na max 600 gwiazda jest wymuszona przez sprzęt bo na większych gra zbyt wcześnie zwalnia nieakceptowalne. Nie lubię jak co układ coś się dzieje, ten rozwoj logistyki i przyrost też mam tak ustawione żeby gra działała maksymalnie płynnie. Pomimo tego, powiedzmy w roku 2600 gra drastycznie
@fotelbujany: mała galaktyka, jedno FE, dosłownie kilka AI (bo zginęli) rok 2500, gra już wygrana i na i9-10850K 32GB stacjonarce ścina przy przeliczaniu miesiąca. Gra wyraźnie skacze, więc tak, niestety ale ich silnik jest ograniczony i to widać.
Da się grać, i dopiero zaczęło ścinać pod sam koniec gry jak Ai zaczęło szaleć z budowaniem wszędzie bram, ale ścina. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Nalcor @Jasak : O tym mówiłem, nie chce wchodzić w polemikę bo każdy gra w ten sposób, żeby czerpać z tego przyjemność dlatego tutaj będą pewnie różnice też ten kto gra lepiej szybciej skończy, ja prosem nie jestem to tez ustawiam trochę dłuższe czasy ale dłużej niż 2700 się nie bawię bo szlag mnie trafia :D Jak nie ma jakiś ścian czy czegokolwiek to kupię jakiegoś i9 czy mocnego i7 i zrobię