Wpis z mikrobloga

Pis jest mistrzem świata w dymaniu Polaków.

Wśród wielu przewałów pisu jest kilka perełek. Jedna z nich to Instytut Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka powołany w 2018 r. Oczywiście jest zarząd, jest rada programowa i kasa leci co miesiąc na konta, a my frajerzy zasuwamy na to. Co robi ten instytut? W zasadzie to nic (poza oczywiście ciągnięciem kasy). Na Twitterze mają 238 obserwujących, na YouTube 53 subskrybentów. Budżet tego czegoś wynosił kilka lat temu 6 mln zł, z czego bańka szła tylko na wynagrodzenia dla 10 osób, na siedmiu etatach.

Na co idą nasze ciężko wypracowane podatki? No cóż, kasa jest przewalana, co nie powinno nikogo dziwić. I tak "dyrektorowi przyznano dodatkowe wynagrodzenie roczne (30,6 tys. zł brutto) i dodatek stażowy (łącznie 45,6 tys. zł) z naruszeniem tzw. ustawy kominowej". Główna księgowa również otrzymała dodatek stażowy w kwocie 11,2 tys. zł z naruszeniem tej samej ustawy. Z kolei pracownicy pobrali dodatkowe wynagrodzenie roczne bez podstawy prawnej w łącznej kwocie 107,2 tys. zł - informuje "Rzeczpospolita".

Prócz wynagrodzeń kontrowersje budzi też siedziba instytutu. Wynajem neoklasycznej willi na Mokotowie o powierzchni 573 mkw to koszt pół miliona złotych rocznie. Zaskakują też inne wydatki, np. zakup porcelany z Ćmielowa za 7,9 tys. zł czy dwóch wieszaków kutych, wykonanych na zamówienie za 6,2 tys. zł.

Wśród wydatków są takie niezbędne dla narodu inwestycje jak rozbudowa portalu informacyjnego w języku polskim, węgierskim i angielskim albo przygotowanie analiz przemian politycznych, gospodarczych i społecznych w Europie wpływających na bezpieczeństwo i rozwój Polski i Węgier.

Oczywiście po drodze orban okazał się człowiekiem putina, a węgry wtyczką moskwy w Europie, ale pisowi (realizującemu agendę putina w Polsce) to nie przeszkadza. Instytut działa i ciągnie kasę nadal, a co gorsza przekazuje dalej propagandę orbana https://kurier.plus/node/4277

następny instytut w następnym odcinku

#bekazpisu #bekazprawakow #polityka
  • 23
@uziel:
Bardzo dobrze robią, że zakładają takie spółki i dymają polaków na kasę, a i tak jeszcze trzecią kadencje im zapewnią.

Jak to powiedział Paździoch:
"Umówmy się ludzie są idioci i debile zresztą, frajer jest po to żeby go doić, jak dają to trzeba brać. Boczek grubas i debil zresztą dał, Kozłowski dał Malinowski da no to mam nie brać jak się samo pcha ? Jeszcze tydzień jeszcze dwa i skroimy
ItsGrN - @uziel: 
Bardzo dobrze robią, że zakładają takie spółki i dymają polaków na ...

źródło: ac9c949270_ja_chce_jeszcze

Pobierz
@uziel: Najgorsze, że takich gówno instytutów, urzędów, agencji, itd zajmujących się sprawami z dupy jest od #!$%@?. Jak i samych działów, komórek w różnych urzędach (starostwach, gminach itp). Tak naprawdę to na pierwszy rzut oka według mnie 70% biurokracji jak i urzędników jest do #!$%@? bo po prostu robią robotę która nikomu nie jest potrzebna. Zwyczajne marnowanie zasobów ludzkich, sprzętowych, finansowych.

Taki nawet przykład z dupy, może trochę odchodzący od tematu,
@rzeznia22: Zgadzam się z tobą w większości ale muszę powiedzieć że wniosek o dodatek węglowy dało się złożyć przez internet bo sam składałem. Procedura była taka, że w profilu zaufanym można złożyć pismo ogólne w którym jako załącznik dodałem wypełniony i podpisany skan wniosku.
@Kaczy90: Bardzo możliwe, że masz rację - jeśli tak, to mój błąd. Ja w swojej gminie nic nigdy przez Internet nie załatwiałem bo się wiecznie nie dało, jedynie w Starostwie, stąd z automatu stwierdziłem, że pewnie tego nie umożliwiają i wolałem po prostu tam pojechać.
ale czemu znowu wynagradza sie tych ktorym sie nie chcialo kopciucha wymienic?


@qusqui21: #!$%@?ę się i odpowiem za kolegę trochę jak to jest u mnie i o co chodzi.

Ja nie zamierzam z kopciucha nigdy zrezygnować. Po pierwsze, że mam własne drewno, po drugie - w obecnych czasach uzależnić się od jednego źródła ciepła, kiedy ma się już jedno bezawaryjne i zawsze działa jest głupotą. (węgiel/drewno zmagazynujesz, w kopciuchu nie ma
@rzeznia22: niestety nie ma złotego środka - regulacje powinny być dobrym sposobem na okiełznanie oszustów i kombinatorów, ale przecież większość ludzi z natury jest uczciwa i ta większość wolałaby brak regulacji, bo wtedy nie trzeba tracić czasu i pieniędzy na ich przestrzeganie - z absurdów wynikających z braków jakichkolwiek regulacji w handlu przeszliśmy w 30 lat do absurdów wynikających z wprowadzenia tych regulacji (wtedy były potrzebne, bo nie było technologii, która
@rzeznia22 no zajebiście wolność Tomku w swoim domku. rezygnujemy z kopcichow w ramach walki ze zmianami klimatycznymi i smogiem, ale oczywiście ty jesteś wyjątkowy i ty nie będziesz się podporządkowywał norma społecznym i będziesz truł sąsiadów. więc te argumenty w stylu bo somsiad tak robi to se w dupę wsadź. jak ja nie lubię tego polackiego uważania się że jest się mądrzejszym niż cała reszta i tego kombinatorstwa
@uziel: Strasznie mnie bawią te hasła, że PiS jest mistrzem świata i wszechświata w oraniu ludzi, dosłownie przekręt tysiąclecia, a potem kwota rzędu 6mln zł. Ja wiem, że dla przeciętnego Polaka to kasa niewyobrażalna, ale dla budżetu Państwa to kwota w granicach błędu. Ale jak Bóg Wykopu Tusk zrobił z kolegami robili wały liczone w miliardach, to już nie byli mistrzami świata? Ciężko zrozumieć ten ciąg logiczny
@razzor91 OP podał przykład o którym większość z nas pierwszy raz usłyszała. Takich mniejszych przekrętów tej pisowskiej mafii jest setki. Nie wspominając o tych najbardziej jawnych jak dotacja rządowej telewizji w miliardach, przelewach menadżerów spółek skarbu państwa na konto PiSu, brakiem wypłaty z KPO. Obecny rząd jest mistrzem w #!$%@? publicznych pieniędzy.

Co to były za wały Tuska liczone w miliardach?
@razzor91: ptysiu, dawaj te przykłady walów tuska liczonych w miliardach i zaraz potem wytłumacz dlaczego przez dwie kadencje i pełnego zawłaszczenia prokuratory i sądów nikogo nawet nie oskarżono

Jestes za tępy zrozumieć, że tu nie chodzi o te 6 milionów, ale o mnogość tych afer. gdzie nigdy ich nie było. No ale spoko, jak kradną po kilka milionów x100 afer to nie ma sprawy, bo jakby raz miliard #!$%@? to by
@FrasierCrane: Reprywatyzacja gruntów w Warszawie, wywalanie ludzi z kamienic. Szacuje się, że to jest wał na 150 mld. I to tylko jeden. Nie mówiąc o lasach państwowych, niekorzystnych umowach międzynarodowych, sprzedaży spółek państwowych za bezcen.

Czemu nikt do sądu nie poszedł z tym? xD Jesteś za tępy, żeby zrozumieć, że tu ręka rękę myje i od 89r. realnie nikt nie odpowiedział za wały
@uziel: mysle ze duzo osob poczuło się wydymanych przy rozliczeniu pit jak okazalo sie ze na jedno dziecko to #!$%@? dostaniesz a nie zwrotXD ludzie z jednym dzieckiem to gorszy sort ludzi z dwojka dzieci, ktorych absurdalnie niskie limity zarobkowe nie dotyczą.
@razzor91: Tępy to jesteś ty tutaj, skoro tak tłumaczysz bierność pisu wobec rzekomych afer.
150 miliardów, jasne, było trylion napisać, boiczemu nie.
A z lasami państwowymi to pis akurat najlepsze wały robi rżnąc na potęgę, ale za głupi jesteś, zeby nawet to przyznać.
Faktycznie niekorzystne umowy międzynarodowe, typu ruski gaz, gdzie od Pawlaka (więc gdzie Tusk gamoniu) byłbezpiecznik na wahania ceny i realnie dziś mieliebyśmy najlepszą cenę w Europie na to,
@FrasierCrane: Ja #!$%@?. No pamięć to masz kury. Mam Ci podawać spółki? Spółka Azoty. Lasy też chcieli sprzedawać, ale no pamięć słaba. Chcesz, to zrób sobie research, a nie pamięć masz max do pół roku.

Co do gruntów, to same grunty przy stadionie narodowym, sprawdź sobie wartość, jak jesteś ciekaw. Ale to już cisza.

Nie mówię, że PiS jest święty, nie jest. Tylko mówienie, ze oni robią wały wszechczasów to jest