Wpis z mikrobloga

Próbuję sklecić coś sensownego do grania ze swojego starego kompa.

Płyta główna: Biostar TZ77A
Obecny procesor: i5 3350P

Karta graficzna jest do wymiany. Zastanawiam się też czy jest sens wymieniać procesor na najlepszy dostępny dla tej płyty i7-3770 i czy szukać pod niego karty graficznej.

Potencjalny bottleneck różnie oceniają ludzie z rozmaitych forów, a zupełnie inaczej jakiś znaleziony przeze mnie w necie kalkulator.

Sam nie wiem ile kasy chciałbym na to wydać, i w którym momencie wydawanie dodatkowych pieniędzy na tak stary sprzęt przestaje mieć sens ekonomiczny.

Podsumowując, jaka karta graficzna byłaby najlepsza dla takiej konfiguracji?

#komputery #skladamkomputer #pc
  • 10
@Howard_Roark: Mi się w pewnym momencie odwidziało kompletnie bawienie się takimi staruszkami. Ciężko mi się nawet o tym myśli - niecierpliwi mnie to :D

Na twoim miejscu, odkładałbym na nową platformę, sprzedał starą i kupił wszystko na raz, w danym budżecie.
Jeśli w takim budżecie, wydajność cię nie zadowala - odłóż więcej.
@Howard_Roark: no i grafikę będziesz już miał, więc możesz zacząć myśleć powoli o wymianie platformy.
AM4 jest chyba historycznie tanie (rzędu 250 zł za proce typu R5 3600, 360zł za wporzo płyty B450, nowe, czy 16GB RAMu DDR4 poniżej 200 zł) i wcale dużo Cię to nie wyjdzie. A stare graty też opylisz za parę groszy.
@Howard_Roark: Pytanie czy to się opłaca. Ja Ryzena 5500 kupiłem za 3 stówki nowego, do tego płyta 200 (używana) i ram 200, gdzie jak chcesz ulepszyć tego kompa musisz wydać z 100zł na cpu i dodatkowo może z 50zł na ram. Poszukaj może na OLX zestawu płyta + cpu i ewentualnie ram w okolicach 5 stówek, na pewno trafi się R5 2600 albo 3600, a to już będzie duży przeskok, a