Wpis z mikrobloga

@Queen14K Jeśli na wyspie, to pamiętaj o konieczności poprowadzenia po suficie kanału wentylacyjnego do okapu. Alternatywnie oczywiście może być sam pochłaniacz ale to takie połowiczne rozwiązanie jeśli planujesz cokolwiek sensownie gotować.
@selenita66: Tak jak kolega pisze, poprowadź tunele wentylacji i zamontuj wyciąg oraz zamontuj jakąś przeszkodę dla pryskającego oleju z patelni czy tam kipiących rzeczy z garów. Ja bratu zrobiłem takie coś z szyby klejonej z czarnym laminatem po środku (szklarz Ci doradzi co to ma być i jakiej grubości) frezujesz w blacie, narożniki w kąt prosty, czarny silikon i w to ta szyba. Działa i jest bardzo estetyczne.
@Queen14K: Polecam odsunąć płytę i piekarnik trochę od ściany, bo będzie ciężki dostęp do palników z prawej strony. Można np w powstałą przestrzeń z prawej od piekarnika wtedy wstawić jakąś szafkę typu Cargo na oleje, oliwy itp
@Miszcz_Joda: blat pomiędzy kominem a lodówką będzie miał 65 cm x 120 cm więc jest sporo miejsca. Walczę z myślami, bo nie chce mi się robić różnych zabudów lub podwieszanego sufitu zeby zrobić okap :/