Wpis z mikrobloga

Mam problem z ekspresem DeLonghi Magnifica S. Ekspres stale pokazuje, że pojemnik na fusy jest przepełniony i wymaga opróżnienia. Myślałem, że to kwestia czujnika otwarcia szuflady, ale czujnik działa poprawnie, sprawdziłem miernikiem jak i również fizycznie przyciskając. Mimo to otwarcie szuflady nie resetuje błędu, który wygląda jakby cały czas tkwił w sterowniku, jakieś pomysły? Któryś Mirek elektronik siedzi w ekspresach? Nie mogę znaleźć nic w necie, żadnych schematów ani informacji o podobnych problemach.

#elektronika #elektroda #pytanie
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MZ23: Pytanie - pojemnik na ciastka ma swój własny czujnik wyjęcia? Znaczy czy nie odłamałeś przypadkiem tego fifaska na jego końcu, który informuje ekspres, że pojemnik jest na miejscu.
  • Odpowiedz
  • 0
@Kulek1981 tam jest zwykły czujnik naciskowy - przycisk który wciska się po włożeniu szuflady. Działa prawidłowo, słychać cykniecie kiedy szuflada wchodzi i wychodzi. Sprawdziłem rozkręcając ekspres i wyciągając czujnik, wciskając go ręcznie również nie resetuje błędu.
  • Odpowiedz
  • 0
@elektryczny_mariusz tylko do którego dzyndzla? Za cholerę nie mogę zidentyfikować gdzie znajduje się ewentualny czujnik poziomu fusów, w necie występują różne informacje. Jedni mówią, że ekspres żąda wyrzucenia fusów po określonej ilości kaw lub co 72h, inni, że w grę wchodzi właśnie czujnik poziomu, którego nigdzie kurde nie widać.
  • Odpowiedz
@MZ23: Z pojemnika powinien wystawać języczek, informujący ekspres, że pojemnik jest wsadzony. Moja żona kiedyś go ułamała w moim saeco i musiała go kleić cyjanoakrylem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Aha, doczytałem teraz. No, jak on działa, sprawdzałeś czy kable mają przejście? Jeżeli to nie pomoże, to teoretycznie czeka cię serwis. Tak jak piszesz, ekspres chce czyścić pojemnik 72 godziny po pierwszym użyciu, lub po pewnej ilości
  • Odpowiedz