Wpis z mikrobloga

@su1ik:

jeszcze istnieje możliwość, że robi to na pokaz, są też tak zwane świętoszki

Powiem ci stary że sam jestem w ich wieku i też obracam się w społecznościach głównie katolickich i osobiście znam takie młode kobiety (męzczyzn też) które poważnie podchodzą do wiary i spraw związanych z religia więc mnie nie dziwią takie obrazy. Nie wspomnę już o tym że przepaśc intelektualna między ludźmi z takich społeczności a zwykłą młodzieżą
ale nie nazywam się wartościowym człowiekiem, bo chodzę czy nie chodzę do kościoła.


@quercy: ale to nie chodzenie do kościoła robi z człowieka katolika tylko wypełnianie słowa Bożego każdego dnia, ciągle.

I to tak codziennie, ciągle. Nie wszyscy są obdarzeni empatią, ale wszyscy (chyba) mają sumienie, czyli nas wewnętrzny głos który pozwala nam wysłuchiwać Boga.

Kwestia jest taka, że nie ma ateistycznych ksiąg, które mówią kto jest dobrym człowiekiem albo nie.
Powiem ci stary że sam jestem w ich wieku i też obracam się w społecznościach głównie katolickich


@jaszczurki: a ja ci powiem, że jestem starsza, i takiej hipokryzji jak u rozrywkowych panienek z oaz, pielgrzymek czy duszpasterstw to nigdzie indziej nie widziałam, o śluzarach latających za co przystojniejszymi księżmi już nie wspomnę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@sorek: co ty pieprzysz. Masturbacja według waszej księgi jest potępiona, gdzie w prawdziwym życiu niesie ze sobą same zalety. Oczywiście nie nałogowa.
Takich "drobnostek" moralnych jest pełno w waszej książce.

Dwa. Mówienie, że moralność świata jest oparta na dekalogu to śmiech na sali. Jak ludzie zachowywali się przed "przekazaniem dwóch kamyków" z zasadami? Jak mogli zjednoczyć siły i dojść razem gdziekolwiek przed dostaniem zasad? No a jakoś udało im się. A
@sorek: polecam kanał "Śmiem Wątpić" Łukasza Wybrańczyka. Takie brednie rozkłada na czynniki pierwsze i punktuje je argumentami naukowymi, logicznymi.

A brednie typu "bóg tak chciał", to możemy się przerzucać, że mój pies jest wszechmogący i chciał, żebyś wierzył w innego boga, w twoim przypadku chrześcijańskiego. I taka jest wola jego, że ja Ciebie nie przekonam.
gdzie w prawdziwym życiu niesie ze sobą same zalety.


@quercy: naukowcy się z Tobą nie zgadzają. Masturbacja nie tylko może prowadzić do uzależenienia, ale do bardzo wysokiego wypalenia synaps z powodu przeładowania dopaminy, braku chęci do działania i innych psychologicznych problemów.

Zgodnie z nauką przodków (trzeba pamiętać, że biblia była spisywana na przestrzeni ponad 15k lat) jednak brak masturbacji przyczyniał się do lepszej gospodarki hormonalnej, większej waleczności i było to zdecydowanie
@sorek: wszystko w nadmiarze prowadzi do uzależnienia, no shit Sherlock. Dlatego napisałem, że masturbacja z umiarem:

Przede wszystkim, stymulowanie narządów płciowych redukuje stres i rozładowuje napięcie. Ponadto, masturbacja wiąże się z poprawą jakości snu, zwiększeniem koncentracji, a także wpływa pozytywnie na jakość kontaktów seksualnych.

A jest tego więcej.

W Twojej moralnej księdze pierwsza część opisuje zawistnego Boga, który zsyła niedźwiedzie na dzieci, także to chyba słaby pomysł wpisywać "15 tysięcy lat
@sorek:
Już pominę dyskusję o tym, czy to faktycznie Bóg dał nam te zasady czy my sami je odkryliśmy w drodze ewolucji a potem dopisaliśmy do nich historie bo to ma mniejsze znaczenie.

No nie bardzo to jest kwestia do pomijania, bo to jest właśnie clue Twojej poprzedniej wypowiedzi, że to wasz bóg i jego pochodne zbudowały dzisiejszą moralność.
To jak jest w końcu, wasz bóg czy ewolucja?
W Twojej moralnej księdze pierwsza część opisuje zawistnego Boga, który zsyła niedźwiedzie na dzieci, także to chyba słaby pomysł wpisywać "15 tysięcy lat jako przewodnik po moralności", więc ja bym dla Twojego dobra mówił o około 2-3 tysięcy lat wstecz. A raczej dla dobra Twoich argumentów.


@quercy: bynajmniej, szacunek dla starszych i mądrzejszych to dobra rzecz, trzeba o tym przypominać :)

No nie bardzo to jest kwestia do pomijania, bo to
religia nie idzie w parze z nauką i rozsądkiem. :)


@quercy: ależ idzie, najwięksi myśliciele i naukowcy to byli ludzie religijni, nawet twórca teorii wielkiego wybuchu był księdzem :D

a nie stare baby, bo się zestarzały, a same krzty kultury nie wykazują. :)


@quercy: nie bo się zestarzały tylko bo mają więcej doświadczenia i stworzyły świat po którym chodzisz :) I tak ich też się to dotyczy, to nie znaczy,
@jaszczurki: duża część z tych ludzi chodzi tam bo wymusili to ich rodzice/środowisko. W życiu tak samo, większość wyciera sobie tylko ryj religią, zobacz co robią przy korycie (PiS). Puste frazesy tylko rzucają, a czyny nie są katolickie