Wpis z mikrobloga

W tym roku stukną mi 2 lata komercyjnego doświadczenia jako #programista Wcześniej uczyłem się podstaw żeby nadrobić do pracy itp. Teraz jestem w sytuacji w które w miarę ogarniam w pracy taski, ale chciałbym dalej się rozwijać albo poprostu porobić coś hobbystycznie, tylko klepanie kolejnych CRUD-ów chyba nie ma sensu? Więc zwracam się do was z pytaniem co byście polecili rzeczy jest wiele, a;e nie wiem w co warto uderzać lub jest coś o czym nie wiem a powinienem się w tym podszkolić.

Pracuję w stacku .NET + Angular (większy nacisk na angulara).
#programista15k
  • 12
@arysto2011: Ja się z tym zgadzam. Lata gówno doświadczenia mogą dać przyjemną stawkę w software housie czy innej kontraktorni, gdzie i tak się można przejechać. Rekrutacja w firmie produktowej szybko wyjaśni kogoś kto ma i nawet 10 lat doświadczenia w klepaniu CRUDów w dowolnej technologii.
@AntyKuc: np. jakieś integracje z innym softem i analiza danych, algorytmika i optymalizacja. Przykładowo jakaś apka wyliczająca najlepsza trasę między punktami na mapie, na podstawie rożnych dla użytkowników priorytetów, najlepiej w dużej skali - pomijam że google i tak to zrobi lepiej. Na drugie pytanie nie znam odpowiedzi, dla mnie to samo.
@AntyKuc: Cała masa aplikacji opartych na analizie danych, wspomnianej integracji z innymi narzędziami, narzędzia do tworzenia czegoś nowego jak grafika czy muzyka, narzędzia do analizy danych finansowych itd. Produkty cyfrowe to złoto i nie muszą to być po prostu interfejsy do obsługi bazy danych.
@wafel93: No właśnie pytam trochę sarkastycznie, bo wszystko co ma operacje na bazie możesz podciągnąć pod CRUDa. Nawet integracje z innymi narzędziami to może być czysty CRUD. Chyba tylko takie apki jak figma, albo jakieś do montażu filmów nie spełniają definicji CRUDa, chociaż i tam znajdziesz typowe operacje na bazie pewnie.
@AntyKuc: źle rozumiesz, nie chodzi o konkretnie brak interakcji z bazą xD chodzi o to, żeby to było coś więcej właśnie. Analiza i algorytmy, integracje. Dashboard dla danych to nadal crud.