Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki! Pytanie do osób co trenują siłowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Planujemy razem z chłopakiem urządzić sobie małą domową siłownię. Oboje raczej dużo nie ćwiczymy siłowo, prędzej już jakieś treningi cardio - orbitrek/rower czy basen. Jaki sprzęt polecilibyście do początkujących? Chłopak chciałby wypychać sztangę z pozycji płaskiej, mnie raczej bardziej interesowałyby ćwiczenia z ciężarkami czy z wykorzystaniem prasy do nóg.
Może macie do polecenia jakiegoś sprawdzonego producenta? Oglądałam parę filmów na yt z jakiś testów i wszystkie wydawały się mieć pewne luzy w konstrukcji, więc takiej ławki wolelibyśmy uniknąć.

#silownia #mirkokoksy #trening
  • 9
@capulus: macie dedykowane pomieszczenie na to, możecie coś przykręcać do ściany/sufity itp. czy chcecie mieć przenośny sprzęt w 100%?

jak już domowa siłka to klasycznie musi być na czym robić przysiady i wyciskanie więc w zależności od tego wyżej

albo jakiś half rack taki przykręcany do ściany z uchwytami na sztangę i ew. drążkiem do podciągania żeby robić siady i jakieś wyciskania nad głową i do tego ławkę regulowaną

jak nie
@Catmmando: w zasadzie mamy przeznaczone pomieszczenie, lecz chcemy sprzęt mieć przenośny.

Oglądam właśnie produkty firmy Marbo Sport. Znasz może?
Co do hantli dzięki za podsunięcie pomysłu, dopiero miałam do tego siadać i szukać czegoś odpowiedniego :)
@capulus: nazwy ćwiczeń wyglądają jakby były tłumaczone w jakimś translatorze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chcesz kupić do domu suwnicę (o to Ci chodziło?). Generalnie to raczej jedna z ostatnich rzeczy, którą kupowałbym na domową siłownię. Pewnie najlepiej zacząć od hantli, sztangi, ławeczki i stojaków. Ewentualnie drążek jak macie gdzie powiesić. Potem będziecie dokupowali to co będzie wam potrzebne.
@capulus: nie kupisz w normalnej cenie sprzętu, który będzie tak stabilny i porządny jak ten na siłowniach. Sama sztanga to jest koszt 1000 pln, używki taniej ale nie masz pewności czy ci sie jakiś klekot nie trafi. Do tego obciążenie, laweczki itp to nie jest warte zachodu. A i tak możliwosci będziecie mieli ograniczone do 20% tego co będziecie mogli na siłowni robić. Jeżeli nie mieszkacie serio na jakiejś wiosce 50