Wpis z mikrobloga

Ale mnie śmieszy obecna narracja na wykopie, że hurr durr ludzie nie chcą się rozmnażać, Europa zginie, zaleją nas imigranci z Afryki. Ale co nas to tak naprawdę obchodzi? Świat tak czy siak ma się ku upadkowi. Nasza cywilizacja nie jest czymś tak wspaniałym żeby ją na siłę przedłużać. Po co mamy sprowadzać na świat nowych niewolników tylko po to, żeby bezsensownie biegali jak chomik w kołowrotku?

#antynatalizm
  • 7
  • Odpowiedz
@Leotard00: A ja mam po prostu wywalone, czy beda sie rozmnażać, czy imigranci z Afryki zaleją Europe.. antynatalizm jest zły wtedy, kiedy nie ma hajsu. Kiedy masz hajs, możesz sie rozmnażać i doić biedniejszych stając sie jeszcze bogatszym i ogólnie możesz mieć świat w ch#ju, bo zaszalejesz i polecisz do piachu, a inni beda sie martwić "upadkiem światowym"
  • Odpowiedz
@Leotard00: ludzie maja wizje tego jak inni ich postrzegaja, tak zwane jungowskie ego. I ono jest oparte na pewnych filarach, np to ,ze chca miec dom z bialym plotem, psa i dziecko. Jezeli im zburzysz filar to traca swoje ja, swoje ego i wpadna w depresje.
Dlatego tak ciezko im przyjac fakty do wiadomosci, ze nikim szczegolnym nie sa, ze ich dzieci tez czekaja choroby i smierc i nikogo tak naprawde
  • Odpowiedz
@greenwarrior: hmm, chyba polecam wybrac temat ktory cie ciekawi. Bo ciezko stwierdzic ze zainteresuje cie ktorys konkretny jezeli nie znam twojej znajomosci filozofii, psychologii.
Moze ten, mysle ze zgodny z tematem posta.
qusqui21 - @greenwarrior: hmm, chyba polecam wybrac temat ktory cie ciekawi. Bo ciezk...
  • Odpowiedz
Po co mamy sprowadzać na świat nowych niewolników tylko po to, żeby bezsensownie biegali jak chomik w kołowrotku?


@Leotard00: powiedz to tym, którzy potrzebują taniej siły roboczej. ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz