Wpis z mikrobloga

Mirki, od niedawna mam psa w bloku, w mieście (na wsi miałem od małego) i w zasadzie nie wiem jaka jest etyka wchodzenia do sklepu z psem?
W sensie totalnie nie wiem czy wziąć go na ręce i wejść czy na smyczy a może w ogóle nie można i będą mnie mierzyć wzrokiem :D
#pies #psy #kiciochpyta
  • 14
@rasjanek20 zostawiaj psa na dworzu. Nie wyobrażam sobie żeby wbić się z nim do sklepu z jedzeniem i trzymać go na wysokości tego jedzenia. w domu nie pozwalasz psu podchodzić do chlebaka albo warzyw i wozów więc dlaczego miałbyś mu na to pozwalać w sklepie.

pomijam dyskomfort jaki mogą mieć ludzie widzac psa w sklepie i zmuszeni mijać go np. w waskiej alejce albo stać tuż obok niego i Ciebie w kolejce.
@rasjanek20:
Co do zasady: nie zostawiam psa bez opieki!
- psa mogą ukraść;
- psu mogą zrobić krzywdę;
- pies może zrobić krzywdę;
- pies broniąc się może zrobić krzywdę a i tak będziesz winien Ty i pies;

Do sklepów spożywczych wchodzenie z psem (nie dotyczy przewodników) powinien być kategorycznie zakazany i zakaz powinien być egzekwowany bezwarunkowo. I mówię, to jako psiarz fundamentalista.
Piesel przed sklepem. Tylko uwazaj zeby nie ukradli - mowie powaznie.


@gorzki99: a niemowlaka w wózku byś zostawił przed sklepem? Pytam poważnie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@rasjanek20: odstawiasz psa do domu i idziesz do sklepu. Nie zostawiaj psa samego, bo:
- dla większości psów to stres (prawie każdy chyba pamięta z dzieciństwa przerażający moment jak mama zostawiała was w kolejce i szła "tylko po jeszcze jedną
a niemowlaka w wózku byś zostawił przed sklepem? Pytam poważnie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@BennyLava: W/g Ciebie porownanie psa do dziecka jest powazne?

Pytam jako koles ktory ponad 20 lat mial traume jak za dzieciaka zostal pogryziony przez psa i uciekal nawet przed yorkami.
Teraz sie kumpluje z 40kg briardem :P

Co do Twoich argumentow dlaczego nie zostawiac przed sklepem:
-ukrasc tak - u siorki na osiedlu
gorzki99 - > a niemowlaka w wózku byś zostawił przed sklepem? Pytam poważnie. ( ͡° ͜ʖ...

źródło: Screenshot_1296

Pobierz
@gorzki99 zarówno niemowlak jak i pies to istoty za które bierzesz pełna odpowiedzialnosc bo same nie są w stanie pokierować swoim zachowaniem. zapewne o to chodziło w tej analogii a nie o to że życie i zdrowie dziecka ma taką samą wartość bo nikt przy zdrowych zmysłach tak nie twierdzi
zapewne o to chodziło w tej analogii a nie o to że życie i zdrowie dziecka ma taką samą wartość bo nikt przy zdrowych zmysłach tak nie twierdzi


@Niemamwiedzy: Nie, nie, nie. NIe o to mi chodzilo. Masz niemowlaka w wozku i psa na smyczy. Niemowlak z tego wozka pogryzie kogos? Wpierdzieli sie w regaly?

Pies to zwierze. Mozesz miec swietnie wytresowanego psa ale dalej to zwierze. Ma swoja nature, instynkt
W/g Ciebie porownanie psa do dziecka jest powazne?


@gorzki99: w tym przypadku zupełnie tak. Jedno i drugie jest w zasadzie bezbronne w takiej sytuacji, a także jedno i drugie to członek stada w którego zainwestowało się dużo środków (emocjonalnych, czasowych, finansowych). Więc w obu przypadkach ryzykujesz bardzo dużą stawką oraz nieodwracalną stratą. No chyba że ktoś traktuje psa jak rower, ukradli to kupię nowego, cyk pora na CS-a. Dziecko w razie
w tym przypadku zupełnie tak. Jedno i drugie jest w zasadzie bezbronne w takiej sytuacji, a także jedno i drugie to członek stada w którego zainwestowało się dużo środków (emocjonalnych, czasowych, finansowych). Więc w obu przypadkach ryzykujesz bardzo dużą stawką oraz nieodwracalną stratą. No chyba że ktoś traktuje psa jak rower, ukradli to kupię nowego, cyk pora na CS-a. Dziecko w razie czego też nowe można przecież zrobić. ( ͡° ͜
@rasjanek20: pytam, czy można i wchodzę. Decyduje właściciel, reprezentowany przez pracownika. (Nie wnoszę na rękach bo waży 31 kg). Mało kto wie, ale np. empiki są przyjazne psom. Trzeba wprowadzać psy do takich miejsc, żeby Polacy przyzwyczaili się, że żyjemy w Europie i pies jest zwierzęciem towarzyszącym. Niech się ludzie patrzą, jak muszą, ale w dupie. Raz się spotkałem z komentarzem w restauracji, ale powiedziałem, że tu można i koniec. Hejterzy