Wpis z mikrobloga

Mam problem ze zmniejszaniem obrazu w najnowszym photoshopie. Oryginalne zdjęcie jest w rozdzielce 5472x3648. Chce zmniejszyć do 1080 na dłuższym boku by instagram nie przemielił jakości.
Jest tylko jedna warstwa a ja jedyne czego używam to opcji "rozmiar obrazu". Wiadomo że jakość leci na łeb przy takim zmniejszeniu, ale dochodzą jakieś artefakty - są one widoczne od razu w PSie, a nie po zapisaniu. Wygląda jakbym cały garnitur sklonował z jednego elementu. Tryb RGB/8 bitów.
Co robię źle? Jak to obejść? Zmieniając rozdzielke przy exporcie jest podobnie. Exportując do Internetu jest lepiej, ale to nie rozwiązanie problemu.

#photoshop #adobe #grafika #fotografia #pytanie #pytaniedoeksperta
chomik3 - Mam problem ze zmniejszaniem obrazu w najnowszym photoshopie. Oryginalne zd...

źródło: photoshop

Pobierz
  • 7
@dqdq1: Próbowałem usunąć morę w CameraRaw, ale nic to nie daje. Artefakty są dalej. Bez sensu z kolei siedzieć pół godziny by ręcznie to usuwać. Nawet w paincie takie rzeczy nie wyskakują ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@chomik3: Nie mam wprawdzie Photoshopa, ale jeśli w każdym innym sofcie do grafiki, z którym mam styczność, można zmienić algorytm resamplingu, to zakładam, że w Photoshopie też. Próbowałeś?
tu nie ma drogi na skróty. ctrl+alt+i i skalujesz skokowo - nawet na 3-4 podejścia. Jeśli problem się pojawia możesz spróbować wyostrzyć po takim "jednym skoku" w dół z rozdzielczością. Mniejsze straty będą jak wyeksportujesz w TIFF w 16 bitach do photoshopa. Później możesz to zapisać jako jpg po skończonej obróbce.
Co do tego wyostrzenia to możesz to zrobić na wartościach domyślnych "inteligentne wyostrzenie". Moim zdaniem powinno zadziałać, a Ty masz mniej