Wpis z mikrobloga

#gielda #meczennicyxtb
w co grubas pogrywa? 08.03 deklaracja rady o wypłacie 3,25zł dywidendy i za drugą połowę zysku skup akcji do umorzenia. jak knf nie da zgody na skup i umorzenie, to wypłata 4,75zl dywidendy, a tu w 3 tygodnie kurs osunął się o 10% xD gdzie sens gdzie logika, ktoś mi wyjaśni? bo ochoczo myślę o tym żeby się załadować dla samej dywidendy
  • 5
@Frank_Parker od października do marca mieliśmy rajd na tym papierze +75% praktycznie bez większych korekt, nawet po słabszych wynikach szybko to wyciągnęli, zrealizować zyski tez kiedyś trzeba, wiec jakieś obsunięcia na papierze mnie nie zdziwią
@Frank_Parker: jesli jeszcze nie masz papieru to mozesz coś podebrac, ale jesli grubas ma solidny pomysl na wyleszczanie lub wie o jakims trupie to zostaw sobie cos na usrednianie
Wielu widzi RGR, który rysuje się od początku lutego na D1. Dzis przebita MA100 a jak peknie 30 to następna stacja 28 i 25
Patrząc na ten trend wybicia z pazdziernika to wsparcie wolumenowe jest na 28-29, jesli ono bedzie wyłamane to
@KrowkaAtomowka: nie ma jeszcze daty. nigdy nie przewidzisz czy lepiej kupic przed czy po. teoretycznie/statystycznie jesli jest bardzo duza dywidenda to zamkniecie luki trwa bardzo długo. nawet kilka lat a po odcięciu dywidendy kurs dalej dynamicznie spada