Wpis z mikrobloga

Bez żadnego doświadczenia w programowaniu byłem w stanie napisać aplikację do obliczania kosztów transportu mebli, która korzysta z API TomTom, posiada kilka opcji jak np. wnoszenie mebli, ma UI, cache i co najważniejsze działa. Pomógł mi w tym ChatGPT. Pomógł mi również zrobić z tego plik .exe i poinstruował co zrobić, żeby Windows nie usuwał mi pliku po próbie odpalenia.

#chatgpt #sztucznainteligencja #programowanie
Nupharizar - Bez żadnego doświadczenia w programowaniu byłem w stanie napisać aplikac...

źródło: AromaticEmotionalBison-poster

Pobierz
  • 13
@mirasKo-Kalwario: @kolekcjoner_szekli

`import requests
import tkinter as tk
import math
import sys
import threading
import functools

class APIThread(threading.Thread):
def _init(self, address):
threading.Thread.
init(self)
self.address = address
self.coords = None

def run(self):
self.coords = get
coordinates(self.address)

base = 'Win32GUI' if sys.platform == 'win32' else None

APIKEY = "XXX"
START
ADDRESS = "Adama Chmielowskiego 6, 31-067 Kraków Małopolskie, POL"

#cache adresu
@functools.lrucache(maxsize=128)
def get
coordinates(address):
url =
@Nupharizar: żeby nie było, sama możliwość wygenerowania takiego kodu jest bardzo fajna. Ale czy nie lepiej byłoby ci to zrobić w Excelu? Łatwiej byłoby ci to zmodyfikować i utrzymać w przyszłości. Nie byłoby też to czasochłonne (większość i tak wyklikasz). No i łatwiej wyłapać jakieś babole, które mogą się ukryć w ścianie wygenerowanego automatycznie kodu.
@zobq: nie wiem za bardzo jak mógłbym to zrobić w excelu, cały sens jest w tym, że koszt dostawy jest naliczany dopiero 7 km od głównego adresu, do 7 km jest to zawsze 130 zł a w excelu chyba nie policzę odległości do podanego adresu.

@kolekcjoner_szekli łatwo nie było, bo niestety limit znaków to masakra, a w 90% przypadków po prośbie o kontynuowanie dostawałem coś w ogóle z dupy, jakby nie
nie wiem za bardzo jak mógłbym to zrobić w excelu, cały sens jest w tym, że koszt dostawy jest naliczany dopiero 7 km od podanego adresu, do 7 km jest to zawsze 130 zł a w excelu chyba nie policzę odległości do podanego adresu.


@Nupharizar: W Excelu możesz spokojnie robić strzały do API, tak jak tutaj i wygodnie obrabiać sobie zwracane dane, żeby dostać to co chcesz.
@Nupharizar: tez się trochę tym bawiłem. Przy pomocy chatu napisałem na nowo apke na zaliczenie ze studiów. Dodałem opcje których nie potrafiłem i nie miałem czasu wtedy zrobić. Ogólnie projekt zakładał, ze czegoś z początkowych założeń mam nie wprowadzić i potem w raporcie to opisać.
Jednak wydaje mi się, ze na obecnym etapie rozwoju chatgpt praktycznie niemożliwe jest polecenie mu aby napisał sam aplikacje z ui. Użytkownik musi mieć elementarna wiedzę.
@blackthorns: Właśnie czekam na dostęp do GPT 4, bo chciałem porównać jego możliwości do tego co udało mi się teraz zrobić. Faktycznie nawet najprostsze UI było wyzwaniem, GPT po prostu nie "czuje" wyglądu, bo chyba był karmiony tylko tekstem.