Wpis z mikrobloga

Dziś mała ciekawostka, dlatego taguje #prawo.

Assay ASI jest to fundusz inwestycyjny i działa (powinien działać) na podstawie Ustawy o funduszach inwestycyjnych i zarządzaniu alternatywnymi
funduszami inwestycyjnymi. Są tam przepisy opisujące działalność ASI. Takim właśnie ASI jest Assay ASI.
Generalnie ASI powinien ściągać kapitał poprzez wpłaty udziałowców, tzn. wpłata za udziały (lub akcje).
Utarło się, że inwestorzy mogą pożyczyć swojemu ASI jakieś środki, choć precyzyjnie rzecz ujmując nie ma takiej opcji w ustawie.
Takie pożyczki mają o tyle sens, że są dość szybkie, a przez to efektywne. KNF planuje uregulować tę sprawę, tu info:
https://wykop.pl/link/6962627/knf-chce-chronic-ciulaczy-przed-ryzykownymi-inwestycjami-z-asi

Natomiast Assay ASI ściąga pożyczki nie od swoich inwestorów, ale od zwykłych osób fizycznych, które nie są inwestorami w Assay ASI i często wcześniej nawet nie słyszało o Assay Group.
Poniżej przedstawiam opinię prawnika na temat takich pożyczek. To właśnie ta działalność jest pod lupą UOKiK.

#assay
#finanse
#gielda
#inwestycje
#startup
#venturecapital
#uokik
#knf
kamil_kamil12345K - Dziś mała ciekawostka, dlatego taguje #prawo.

Assay ASI jest to ...

źródło: Lumii_20230328_103328536

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
Tłumaczyłem Ci, że nie odpowiadają na pytania


@virgola: jeżeli dla ciebie właściwą formą kontaktu są opinie na googlu to jest to wręcz karykaturalnie śmieszne, jednym słowem kom-pro-mi-ta-cja
  • Odpowiedz
@elperson: Głuchy, czy nie słyszysz?
Na maile nie odpowiadają.

A Pan Adam i Pan Łukasz publicznie ostrzegają przed Assay, żeby przestrzec społeczeństwo. Ale Assay nie jest w stanie się ustosunkować. Zastanawiające...
Wypierasz wszystkie fakty.
  • Odpowiedz
Głuchy, czy nie słyszysz?


@virgola: ślepy? wysłałeś mi linki do opinii na google maps. Zaczynam wątpić że chodź jeden @ z zapytaniem do nich wysłaliście

Zastanawiające...


@virgola: szalenie zastanawiające że poważna firma nie opisuje na losowe komentarze zostawiane przez troli w intrenecie
  • Odpowiedz
@elperson: Dostarczasz bardzo dużo usmiechu na tagu. Myślałeś, że Ci tu wkleję maila? hehe.

Wypierasz wszystkie fakty. Jesteś więc po prostu ignorantem. I pomawiaczem.
Normalne firmy mają swoje profile na różnych portalach i odpowiadają na pytania. Nie boją się opowiadać o swojej ofercie itd, bo to jest niezbędne do pozyskania klienta. Assay tego unika jak ognia. Symptomatyczne.
  • Odpowiedz
na różnych portalach i odpowiadają na pytania


@virgola: google maps to nie portal społecznościowy, a Assay to nie kocia kawiarnia tylko poważna firma.

Myślałeś, że Ci tu wkleję maila


@virgola: nie, do tej pory myślałem że mam do czynienia z poważnymi ludźmi, hehe.
  • Odpowiedz
@elperson: Czyli wg Ciebie poważna firma nie odpowiada na opinie na googlach?
To masz:
https://goo.gl/maps/JFk8sYUeZKYBBvrw5
Zatem zgodnie z Twoją logiką Assay to jednak jest kocia kawiarnia i niepoważna firma. Nieładne oskarżenia, wypadałoby jakoś uargumentować ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(I dla jasności: dla mnie nie ma problemu, że firma odpowiada na opinie i pytania w necie. Nie na tej podstawie oceniam czy jest poważna czy nie)
  • Odpowiedz
zaorana


@elperson: Przecież oni sami się zaorali.
1. Wymień proszę rentowne spółki w 2021 w portfelu assaya.
2. Sami napisali, że niby tak pieczołowicie wybierają spółki, ale niedługo po wejściu musieli zamykać mostrami, bo spieprzyli sprawę jako zarządzający.
  • Odpowiedz
@elperson: Dlaczego przez cały czas od początku pisania na @assay używasz irracjonalnych zwrotów, atakujących drugą stronę, swoimi niedociągnięciami w logicznym postrzeganiu rzeczywistości ?

Dlaczego próbujesz cały czas przedstawić #assay, jakoby ktoś się na tagu pomylił, jeśli nawet nigdy nie doszło do takowej pomyłki którą Ty cały czas próbujesz wtłoczyć na # publicznie?

Dlaczego taka osoba jak Ty, czyli osoba niewiarygodna, która po kilku tygodniach pisania na # - nigdy nie napisała o faktach - nawet
  • Odpowiedz
My też nie mamy czasu na takie pogawędki z Tobą.


@kamil_kamil12345K: twój kolega wypisuje do mnie prywatne wiadomości, wnioskuję z tego że czasu macie całkiem sporo. Szkoda jedynie że nie pożytkujecie go na merytoryczną dyskusję, a na nieustanne wycieczki osobiste
  • Odpowiedz
twój kolega wypisuje do mnie prywatne wiadomości, wnioskuję z tego że czasu macie całkiem sporo. Szkoda jedynie że nie pożytkujecie go na merytoryczną dyskusję, a na nieustanne wycieczki osobiste


@elperson:
xD
no, wysłałem priva, a Ty mnie zablokowałeś. Tyle dyskusji z Tobą.
A na temat assay nie wiesz w zasadzie nic, ale jesteś przekonany, że cała ich działalność jest prawidłowa.
Zostawmy to, czas pokaże.
  • Odpowiedz