Wpis z mikrobloga

Ma ktoś Kawasaki ER6n? Jest coś specyficznego co trzeba sprawdzić przed zakupem? Tak ogólnie to obejrzałem na YT materiały motobandy itp. ale chciałem się jeszcze upewnić co do tego modelu konkretnego. Np. może nie wady ale charakterystyczne podobno są takie cechy jak odczuwalne wibracje przy niskich prędkościach tak do 3500obr (jak powyżej też są to mogą być krzywe felgi) i zmniejszanie się ciężaru na przednim kole podczas przyspieszania (przy tym nie mogą zostawać żadne ślady oleju na amortyzatorach), i to nie powinno niepokoić tak? #motocykle #pytanie #motomirko
  • 13
  • Odpowiedz
@interpenetrate: nie wiem czy ma jakies typowe dla siebie usterki, wiem że ważna jest regularna kontrola luzów zaworowych i warto chociażby dopytywać czy było to robione. Moto było bardzo popularne we Francji i ogromna część okazów na naszych drogach jest stamtąd tyle że najczęściej przyjeżdżały jako bite więc warto pod tym kątem patrzeć
  • Odpowiedz
może zacząć palić na 3 garnki


@Aguirre_gniew_brzozy: Wyrośnie mu trzeci cylinder? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Jest coś specyficznego co trzeba sprawdzić przed zakupem?


@interpenetrate: Wszystko to samo, co w przypadku zakupu innego, używanego motocykla. Jak się na tym nie znasz, zapłać komuś, kto się zna i się tym zajmuje, niech jedzie z Tobą.
  • Odpowiedz
@interpenetrate: ja niestety jako całkiem zielony motocyklista kupiłem od salonu kawasaki używany, oni go regularnie serwisowali, więc zawierzyłem że robili to dobrze. Myślę że zakup moto nie różni się od zakupu auta. dlatego Jak się nie znasz to weź kogoś doświadczonego. Wsiądzie, przejedzie się i oceni.
  • Odpowiedz
  • 0
@interpenetrate jeździłem takim trzy lata. Model jakichś swoich problemów wielkich nie miał, tylko żeby nie był bity i katowany na torze, to będzie służył latami. Wdzięczna maszyn, dobrze wspominam :)
  • Odpowiedz
@Zielony34: @SmoQ89 niestety, w tym rejonie nie ma za bardzo nikogo żeby tak załatwić. Boje się że jakaś wada silnika wyjdzie. @Aguirre_gniew_brzozy silnik może dać znaki że coś jest nie tak jak co, metaliczny dźwięk, nieregularna praca, po wykonaniu przejażdżki olej będzie tak? Mocy jakby była mniejsza to nie sprawdzę bo nie mam porównania w tym modelu
  • Odpowiedz
@interpenetrate: Sprawqdzasz VIN,czy zgadza się z tym w dowodzie rejestracyjnym i sprawdzasz CEPIK, czy cokolwiek tam jest i czy wpisy wyglądają na w miarę wiarygodne. Jak kompletnie się nie znasz, to chociaż zawsze odradzam takie działania, tak wiem, że są handlarze, którzy ściągają w miarę pewne motocykle. Dobre opinie słyszałem o Motor House z Rybnika, sam nigdy nie miałem z nimi nic do czynienia. Jest jeszcze ktoś w połowie Polski,
  • Odpowiedz
@Zielony34: czy motocykl powinien mieć jakieś książki serwisowe jak auto? Czy niekoniecznie bo to tylko instrukcje itp? Ogólnie przeglądy w dowodzie, a jak ktoś samodzielnie wymienia olej jak w przypadku auta lub motocykla, da się sprawdzić co ile wymieniony?
  • Odpowiedz
@interpenetrate: Jak nie ma książki serwisowej gdzie masz wpisy z serwisu legalnie działającego, to praktycznie musisz wierzyć sprzedającemu, że jest tak, jak on mówi. Część rzeczy zrobisz przy motorze samemu, więc tutaj akurat na wszystko papierów mieć nie musisz, ale fajnie by było, gdyby gościu miał papier na serwis zaworów, czy na przykład wiedział kiedy sprzęgło było zmieniane, czy kontrola łańcuszka rozrządu czy była robiona, lub napinacz wymieniany.

Są ER6
  • Odpowiedz