Wpis z mikrobloga

Szukam... tego co oferuje liptontech (gotowy zestaw komponentów, które raczej na pewno będą w sklepie z którym współpracuje), ale w formie sff. Tak, żebym sobie mógł tylko wyklikać rzeczy do koszyka. Dopłacić za usługę złożenia i przetestowania komponentów. I dostać gotowy produkt.
Składam małego kompa (tak żeby wszedł do plecaka) do pracy przy CADzie.
Podoba mi się ta obudowa
https://www.amazon.com/shop/tonytechbytes/list/VQ2X9UNOXFI0?ref=idea_share_inf
Na buildach się nie znam. Znalazłem jakiś polski sklep, który miał tę obudowę. Zacząłem składać taki sam build, ale niektórych rzeczy nie ma i dupa. Nie będę zamawiał na raty z kilku sklepów, bo przecież żaden sklep mi tego potem do kupy nie złoży.
Może jakiś mirek prowadzi sklep komputerowy i mi skleci jakiś fajny zestaw za około 5k netto?
Myślałem też nad kolubryniastym laptopem z desktopowa karta graficzna, ale te potworki, to już wydatek bliżej 10 koła...

btw. niektóre buildy mają wodne chłodzenie procka. Zatrzymałem się w czasach, kiedy trzeba było te ciecz raz na jakiś czas wymieniać. Oraz istniało ryzyko, że jak do kitu założysz, to ci może przeciekać i zalać sprzęt. Bać się chłodzenia wodnego, czy to już problemy dawno zażegnane?
#pc #3d #cad
  • 3
  • Odpowiedz
Zacząłem składać taki sam build, ale niektórych rzeczy nie ma i dupa

ale nie muszą być konkretnie wszystkie jak z zestawu proponowanego przez liptona albo inną osobę. jest wiele różnych w podobnych cenach komponentów o tej samej funkcjonalność albo lepszej
---
chłodzenia wodnego na ogół się już nie składa , kupuje się całość złożona i tyle. customy to raczej pasjonaci robią
@bagi1: osoba której szukasz jest @majk3l
  • Odpowiedz
  • 1
ale nie muszą być konkretnie wszystkie jak z zestawu proponowanego przez liptona albo inną osobę. jest wiele różnych w podobnych cenach komponentów o tej samej funkcjonalność albo lepszej


@10129: Ale wtedy trzeba się znać, czy "lepszy komponent" wejdzie do tak małej obudowy. Kupię jakąś lepszą kartę graficzną, która będzie miała wiatraki wyższe o 2mm i dupa. Nie wejdzie do obudowy (przynajmniej tak sobie to wyobrażam).
Wiesz... wyklikam sobie zestawik za 5
  • Odpowiedz
Podmienię tylko obudowę na mniejszą i ... składający serwisant mnie zabije śmiechem (ewentualnie utnie kawałek płyty głównej żeby weszła)

ogólnie nie powinno dojść do tego, sklep powinien sprawdzić komponenty zanim zostaną zamówione i poinformować klienta o tym z propozycja zmian aby pasowało, a już na pewno przed daniem zlecenia do składania.

Ale wtedy trzeba się znać, czy "lepszy komponent" wejdzie do tak małej obudowy. Kupię jakąś lepszą kartę graficzną, która będzie miała
  • Odpowiedz