Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim

Konsola czy PC?
Zastanawiam się nad zakupem Xboxa Series X albo komputera. Na początku skłaniałem się bardziej ku konsoli ze względu na niższą cenę, ale coraz bardziej się waham.
Za konsolą przemawia niższa cena, lepsza kompatybilność z grami i game pass. Za PC przemawia to że komputer służyłby mi również do przeglądania internetu i excela. Teraz korzystam ze starego laptopa, który się przegrzewa i ma problemy przy większej ilości zakładek i większych arkuszach. Jednak gdy patrzę na ceny kart graficznych to nie wiem czy opłaca mi się przepłacać tylko po to.

#komputery #pytanie #konsole #gry #xbox



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Wyślij anonimową PW do autora (niebawem) · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 7
@mirko_anonim
Zależy w co chcesz grać. Ja series S będę wymieniać na kompa bo mało jest tam interesujących tytułów no i do tego nie pograsz sobie w typowe gry e-sportowe. Na kompie też możesz mieć gamepass.
@mirko_anonim: Ale przecież ceny kart graficznych nie są jakieś kosmiczne chyba że patrzysz na jakieś highendowe, a przecież do grania w gierki wystarczy ci jakaś karta ze średniego segmentu.

Tak czy siak za cenę Xboxa nie złożysz komputera o podobnej wydajności, więc jeśli patrzysz na kryterium cenowe to zdecydowanie konsola się opłaca bardziej. Szczególnie, że do gamingowego kompa trzeba też kupić jakiś sensowny monitor, a TV pewnie już posiadasz.

Konsola ma
a co jeśli ktoś nie lubi sojowego latte?


@Ralphs: Ja nie lubię, a mimo to macOS to kolejny levelik w żyćku i wiem co mówię. 15 lat doświadczenia z windą + ubuntu od 5.04 here, gdy jeszcze były rozsyłane na płytkach. Nie trzeba zmieniać jak PC co ~6 lat bo już nie domaga, nie zamula, a gierki załatwia konsola. to mądrze ulokowane pieniądze i linuch dla tych, co już im się
@mirko_anonim: wszystko zależy od zasobności portfela. Sam byłem #pcmasterrace całe życie, ale gdy sobie podsumowałem ile muszę wydać na kompa który graficznie dorównałby konsoli (4k120fps lub chociaż te stabilne 60fps) to mi wyszło, że sama karta graficzna to koszt ok. 3500zl, a gdzie reszta komponentów. Kupiłem więc nowy XSX za 1900zl, a zaoszczędzone pieniądze wydałem na 65 calowy telewizor oledowy i granie na takim zestawie teraz to czyta poezja.