Wpis z mikrobloga

Miałam nic nie doświetlać w tym roku. Wszystko miałam sobie posiać na początku kwietnia, ale skleciłam sobie na zwolnieniu boksa i na tej małej przestrzeni upchnęłam trochę papryk, jakichś pomidorów, trawę cytrynową i filka, który mnie drażnił, żeby sprawdzić czy te warunki mu pomogą. Pomogły xD
#domowasuszarnia #papryczki #chili #ogrodnictwo #rosliny
Pobierz magnes125 - Miałam nic nie doświetlać w tym roku. Wszystko miałam sobie posiać na poc...
źródło: 1
  • 10
@Tymajster: Tak kiedyś bywało, ale to odmiany pokroju jalapeno, thai orange hot. Na pewno nie superhoty. Zresztą jak się robi chłodno, to to co mam w doniczkach mogę sobie spokojnie wnieść do domu, żeby dojrzało.
@magnes125: filek to brantianum? jest na mojej wishliście ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja w tym tygodniu kupiłam lampy i zamontowałam, dałam wszystkie rośliny w 1 miejsce, pod lampę i już widzę efekty. zastanawiam się ile w tym prawdy, że filki (i monstery) nie lubią bezpośredniego słońca/światła, skoro wypuszczały w cieniu naprawdę małe listki (właśnie z braku światła), a teraz zaczątki nowych liści już są większe
@MechanicznaPitaja: Tak. Wiozłam go w mrozie, w zimie jakieś 250 km. Przeżył, ale nie podobało mi się jak rośnie. Widać było, że brakuje mu wilgotności i słońca. Pierwotny plan, to było wsadzenie go do szklarenki, ale miałam trochę wolnego miejsca w boksie, to go tam wsadziłam. I od strzała zaczął rosnąć. Ma dużo bardziej wilgotno, ale to zdecydowanie doświetlanie mu głównie pomogło. Wypuszcza mi teraz liścia z każdego oczka, które oskubałam
@magnes125: moje rosły w jasnym miejscu, ale parę metrów od okna. Zmierzyłam tam natężenie światła luxomierzem i jak przy oknie było te 10,000 (wschodnie okno), to w miejscu roślin było może 500-1000, więc po tym, i po tych nieszczęsnych liściach stwierdziłam, że jednak za ciemno :( teraz stoją pod lampą, która daje ponad 20tyś, więc też codziennie sprawdzam liście czy nie przegięłam pały w drugą stronę :D