Wpis z mikrobloga

Jak tak sobie pomyślałem o tym jakie zawody nie zmieni AI, to wyszło mi że takie takie które zawierają to, że człowiek chce się dowiedzieć nie jakiejś konkretnej wiedzy, ale opinii danego człowieka, jego zdania na jakiś temat. Czyli baza followersow będzie ważna, cokolwiek nie robisz.
Youtuber podrozniczy mi wpadł do głowy, przeglądając YT np. taki Cash. Chłopa nie ogląda się dlatego że niewiadomo co robi, tylko dlatego bo się go chyba lubi (niektórzy też przez to wspierają go datkami na patronie). W sumie branża content creators, czyli tego że oglądasz kogoś konkretnego. No bo żeby na to wpłynąć, to ai musiałoby tworzyć virtualne osoby, które mają virtualny świat lub na tyle obcują w naszym, że mają coś do pokazania na YT, a co więcej nie tyle że coś do pokazania, ale żeby było to połączenie ze liczysz się ze zdaniem jakiegoś twórcy, że jesteś w ogóle zainteresowany co on robi, co myśli, jak podejdzie do różnych rzeczy, co ciekawego u niego w życiu itp.

Wydaje mi się że będzie taka destylacja zawodów, i np. zawód programisty (każdy zawód) nie będzie już polegał na tym że się koduje lub coś robi, ale na tym na ile ty jako człowiek wypracowałeś sobie zaufanie u różnych ludzi aby woleli ciebie zamiast ai i cenili Twoje akurat zdanie. Tacy ludzie się ostaną bo resztę zrobi ai. Czyli takie poczucie ekspertyzy będzie się liczyć, konsultacji. Coś jak lekarze, no to wszystko ogarnie ai, a konsultować będziesz chciał lekarzy-celebrytow bo masz z nimi to ułomne ludzkie połączenie na zasadzie tego jest autorytetem jakimś w zasadzie że TY liczysz się z jego zdaniem. Tak dużo bardziej będzie istotniejsze to co się dzieje człowiek-czlowiek i to jaki szacunek masz w grupie.

Btw. Poważnie chatgpt kilkukrotnie szybciej zaczęło używać kilkukrotnie więcej osób niż Facebooka? Możemy mówić że to takiej wagi firma, nowy Microsoft (nomen omen bo to Microsoft)?
#pytanie #sztucznainteligencja #ai #openai #chatgpt #komputery #psychologia #technologia
  • 2
  • Odpowiedz
@interpenetrate tak chat gpt przkroczyl liczbe 100 mln unikalnych uzytkownikow najszybciej w historii..Zajelo to mu 2 miesiace. Dla porownania tik tok potrzebowal 9 miesiecy a instagram 2lat.

generalnie jestem ciekaw jak bedzie wygladac sztuczna inteligencja od google, i cos jeszcze facebook ma wypuscic.
teraz przez najblizsze lata bedzie walka o to, kto wyciagnie z tego tortu najwiecej.

generalnie duza ilosc zawodow moze isc do wyciecia w korporacjach moim zdaniem, ale to dopiero
  • Odpowiedz
tak chat gpt przkroczyl liczbe 100 mln unikalnych uzytkownikow najszybciej w historii..Zajelo to mu 2 miesiace. Dla porownania tik tok potrzebowal 9 miesiecy a instagram 2lat.


@Volantie: no dobrze ale patrz, wchodzę w sklep google i nawet apki nie widzę oficjalnej, tylko innych firm, wykorzystujących tą technologię.
To na obecnym etapie rozwoju powinno mieć nie więcej niż 200k użytkowników.
Jakim cudem stało się to tak popularne między ludźmi? Przecież tam trzeba
  • Odpowiedz