Wpis z mikrobloga

Mirek @zenek-stefan1 oburza się, że obrażają wierząca mirabelke która chwali się, że przeszła 40 km spacer, a gdy po jego temat rozpoczęła się zupełnie trzymająca się ram kultury dyskusja na temat sensu takich przedsięwzięć i tematy okołoreligijne w ogóle rozpoczął proces czyszczenia nitki z postów które chyba zmuszały do zbyt intensywnego wysiłku intelektualnego. Bardzo niska próba przechylenia szali dyskusji na swoją stronę.

Od zawsze wierzyłem, że miejsce takie jak to (znaczy wykop i podobne mu strony w internecie) służy do wymiany poglądów jakie by one nie były - wymiany perspektyw z osobami których moze nie mielibysmy nawet szansy spotkać w naszym codziennym życiu, spoza naszej "bańki", nawet, a może zwłaszcza z takimi z którymi się nie zgadzamy - byleby zachować minimum kultury. W moich oczach takie zachowania jak jakie reprezentuje @zenek-stefan1 zaprzeczają fundamentalnej idei istnienia takich miejsc. Wywalanie postów jednej stronie dyskusji to po prostu bycie dzbanem. Nie dziwi mnie, że na szybko przeglądajac jego ostatnie posty widać hasła klucze typu "fajnopolactwo" czy "ukrainofile" jakbym szukał dalej bez pudła trafiłbym na wpisy zachwalające konfederację, a może nawet charmandery. Dziwnym trafem są to znaki rozpoznawcze, że #!$%@? czai się gdzieś w pobliżu.
Rozpisałem się bo zawsze mnie wkurza gdy ktoś podcina jaja dobrze rozkrecajacemu się wątkowi. Nigdy nie bawiłem się w żadne wojenki na tym portalu i nie zamierzam zacząć, ale po prostu się zirytowalem.

#wiara #katolicyzm #bekazkatoli #bekazwykopkow #bekazpodludzi #takaprawda
Kremufka2137 - Mirek @zenek-stefan1 oburza się, że obrażają wierząca mirabelke która ...

źródło: Screenshot_2023-03-26-03-24-49-740_com.android.chrome

Pobierz
  • 11
@swango: w moich oczach znakiem końca czasów KK w tym kraju jest Terlikowski przemawiający od kilku lat ludzkim głosem. To 15 czy nawet 10 lat temu przez myśl by mi nie przeszło, że będę się z nim zgadzał, ba, nieraz nawet przyklaskiwał.
@Kremufka2137 Podoba mi się ten argument, że gimboateiści mają smutne, puste życie. Tak jakby tylko katolicy mogli się w jakikolwiek sposób realizować, osiągać postawione cele i czuć dzięki temu spełnienie. Najlepsze jest to, że nawet nie przez to szambo wylało. Tylko przez kościół i to co robi. No #!$%@?, to tak jakby nagle wyszła sprawa, że pracownicy Biedronek w całej Polsce wykorzystywali dzieci, a zarząd zamiast wyrzucić winnych jedynie przenosił ich między
@Kremufka2137: jestem ateistą i dla mnie rób co chcesz, możesz nawet się ukrzyżować, bylebyś nie krzywdził innych. Raczej żaden ateista nie daje o to #!$%@?.

Co innego dyskusja na temat opłacanych przez państwo lekcji religii czy kwestia podatkowa kościoła.
@Kremufka2137: "POSIADANIE WYZSZYCH WARTOSCI" to oczywiście wiara w boge XDDDD Uwielbiam to pozycjonowanie się katolików, swoje urojenia ubierają jako cos mistycznego i podniosłego o cyk, gimboateusz zdehumanizownay i przedstawiany jako małpa co tylko żre i sra. Oczywiście humanizm czy jakakolwiek inna filozofia nie istnieje i żeby mieć jakiekolwiek wartości trzeba zasuwać co niedziele po wafla i składać rączki w rozmowie z panem na chmurce xd
@StdPtr: zważywszy na jego zapędy w opisywanym wątku zacząłem się zastanawiać czy ten pierwszy też nie został zmanipulowany, no ale nawet załóżmy, że nie.
Gość aspirujący na autorytet moralny i pouczający resztę wykopu w kwestii zachowania kultury dyskusji sam powinien się bardziej postarać świecić przykładem i odrobić zadanie domowe z etyki bo manipulowanie takową kasując niewygodne postyto poziom dramatycznie niski, że aż zęby bolą.
@Baleburg: @czlowiekzcegla @swango @quercy @kontos_stelio @StdPtr @RudyZibi

Teraz jeszcze zauwazyłem, że nie tylko była czystka samej nitki ale i poblokowaną już mają aktywność w wątku wszyscy którzy choćby śmiali podważyć sens 40km spacerku. Co zabawne nie pomyliłem się też i w starszych postach - istotnie pojawia się konfederacja - po działaniach od razu widać, że mamy do czynienia z prawdziwym wolnościowcem XD
pusty śmiech.