Wpis z mikrobloga

Przeglądam oferty i mam wrażenie, że wymagania na mida i seniora są coraz większe w porównaniu z tym co było jeszcze kilka lat temu. Bez angielskiego min. B2/C1 ani rusz, znajomość clouda i dockera/kubernetesa to też podstawa, najlepiej żebyś ogarniał kilka języków i technologii :/ Coraz częściej widzę też wymaganie skończenia studiów informatycznych.
A stawki za bardzo nie urosły.

O ofertach na juniora nawet nie wspominam, bo praktycznie ich nie ma. Współczuję osobom, które chcą wejść do branży.

#pracait #pracbaza #programowanie
  • 15
A stawki za bardzo nie urosły.


@damienbudzik: taka prawda, uczyc sie trzeba ciagle a i tak trzeba robic 45 lat, bo za 3000 euro na reke zadnego high life nie ma. A tyle to mozna na zachodzie zarobic, w o wiele mniej wymagajacej pracy.
@damienbudzik: To cecha tej branży i każdy wie, że rozwijać i uczyć się trzeba bo inaczej wypadniesz z branży nawet mając X lat doświadczenia. U mnie w firmie bardzo sceptycznie podchodzimy do kandydatów którzy wcześniej spędzili 10 lat w 1 firmie, tytułują się seniorami, bo niemal zawsze okazuje się że przez te 10 lat robili w kółko to samo i rzadko kiedy taka rekrutacja kończy się sukcesem.
Chętnych na pracę w
@Krolik: Jasne, wiem że można. W obecnej firmie pracuję 3 lata i widzę jeszcze wiele przestrzeni do rozwoju. Doświadczenie w rekrutacji moje jest jednak takie, że większość osób które zasiedziało się w 1 firmie spotyka się ze ścianą taką jak opisuje op, że oczekiwania względem programistów przez ostatnie 10 lat jednak się mocno zmieniły.
@damienbudzik: i bardzo dobrze ze wymagania rosną, w poprzedniej fimie w której pracowałem seniorem został gość z expem 3 lats doświadczenia z tego większość na 4/5 etatu xd i nie nie miał skilla, ani tym bardziej doświadczenia, po prostu dużo gębą kłapał i wydawało się że umie xD senior to ma być senior, z wiedzą, doświadczeniem, ma być ekspertem a nie gościem co się zatrzymał w rozwoju.
@damienbudzik: i bardzo dobrze, czasy gdzie za samo skończenie infy można było dostać robotę za 10k się skończyły, robole z IT powinny pójść tam gdzie ich miejsce, a nie wyciągać hajs za nic nie robienie
@seanconnery: Nie podaje zarobków, bo jak podaje, to potem są komentarze "jasne, a potem się obudziłeś". ;) W każdym razie stanowisko Staff SWE, a firma to już dość mocno przerośnięty startup z SV, jeden z tych tzw. unicornów. Dopóki jest fajnie to nie zmieniam. Dwa lata temu robiłem rozeznanie i Googiel oferowal na L6 mniej niż miałem wtedy na L5 u nas (jeszcze wtedy senior/tech lead).