Wpis z mikrobloga

Kupiłem procesor w #sferis i chciałbym go oddać w ramach zwrotu 14 dniowego. W mailu od nich dostałem info:

Towar powinien być zwrócony w oryginalnym opakowaniu, w stanie kompletnym, niezniszczony i nieużywany, choć Klient może dokonać sprawdzenia czy i jak działa zakupiony towar.


Nie czaję - możesz sprawdzić czy i jak działa, ale towar ma być nieużywany?

#gry #komputer #komputery #pcmasterrace #pytanie #prawo #pytaniedoeksperta #sprzet #sprzetkomputerowy
  • 5
@becvvv:

nieużywany, choć Klient może dokonać sprawdzenia czy i jak działa zakupiony towar.


Nieużywany ale dozwolone jest sprawdzenie czy działa, jak dla mnie brzmi legitnie. Czyli możesz sobie to na chwilę odpalić i przetestować ale nie tak, że kupisz kartę graficzną, będziesz kopał na niej krypto przez 10 dni a potem oddasz.

Z prockiem może być taki problem, że wyczyścisz go z pasty, na 99% potem będą już jakieś mini ryski
@becvvv: Normalnie pakujesz i oddajesz. Miałeś prawo rozpakować i sprawdzić sprzęt. Jeśli towar przy okazji podniszczyłeś, to każdy sklep może obniżyć ci zwracaną kwotę o obniżoną wartość. Słowem, nie ma problemu.