Wpis z mikrobloga

co wy wykopki pieprzyliście za głupoty że każdy #programista15k zarabia 15 tys? Ostatnio miałem okazję poznać kilku programistów z wieloletnim doświadczeniem pracujących w korpo i najlepszy z nich zarabiał 10 tys na rękę. Pozostali 7-8k. To gadanie o zarobkach rzędu 20-30tys+ to mokre sny wykopków. Ewentualnie to może być top 5% branży IT reszta zarabia trochę powyżej średniej ale to nie są żadne kokosy.
#zarobki #pieniadze
  • 15
@PanMlecz: Jest jeszcze jedna rzecz - sam znam ze 2 czy 3 osóby, które zarabiają <10k z wieloletnim doświadczeniem. Różnica jest taka, że piszą jakieś apki wewnątrzfirmowe bez użycia springa. To, że się zasiedzieli to też fakt, ale znam takich co się zasiedzieli, a zarabiają spokojnie >25k. Ogólnie, kto nie szuka i się nie stara tez nie zyskuje :)
@Operator_imadla: Po pierwsze zapewne pracują na UoP. Większość osób zarabiających spoko pracuje na B2B. Po drugie widocznie ponad zarobki cenią sobie spokój, stabilność i brak zmian. Ludzie są różni, jeden woli robić za 7k, a inny woli za tą samą pracę dostawać 14k. Jak komuś zależy na kasie i ma z 3 lata doświadczenia to ogarnie 15k i nie musi być w żadnym top 5%.
Ewentualnie to może być top 5% branży IT reszta zarabia trochę powyżej średniej ale to nie są żadne kokosy.


@Operator_imadla: taa, wmawiajcie sobie takie copium xD Pewnie dlatego większość moich znajomych pracujących w IT dawno przekroczyła te mityczne, nieosiągalne 15k xDD Poznałeś pewnie klepaczy kodu, którzy utknęli w jednym korpo i nie przeszliby rekrutacji na juniora gdzie indziej.

Dorzucam pierwsze z brzegu oferty z linkedina, którymi jestem zasypywany xD
rzuf22 - >Ewentualnie to może być top 5% branży IT reszta zarabia trochę powyżej śred...

źródło: qsryiWh

Pobierz
@Operator_imadla: 15k brutto uop to dotyczy ten tag.
18k zarabia zwykły senior a 19-23k tech lead/architekt/#!$%@?. Jak się pewnie domyślasz zespóły się robi jeden senior, 1-2 mid reszta juniorzy. Tech lid itd jest czasem jeden na X teamów lub na firmę jeśli mała. Stawki 25-35k istnieja dla techlida ale nie jest to już praca w polsce tylko np Norwegia z opcją pracy zdalnej na terenie Europy no i często to już
@Ekscentryczny_obserwator:

18k zarabia zwykły senior a 19-23k tech lead/architekt/#!$%@?.


W bieda korpo

Jak się pewnie domyślasz zespóły się robi jeden senior, 1-2 mid reszta juniorzy


Ja mam 4 seniorów/leadów w jednym teamie. Nie mamy niekogo innego. Co najmniej 3 z nich wiem, że mają tę samą stawkę.

Tech lid itd jest czasem jeden na X teamów lub na firmę jeśli mała


To już total januszex chyba

Stawki 25-35k istnieja dla techlida