Wpis z mikrobloga

Na StopChamie różnych debili z #wroclaw już widziałem, ale takiego tłumaczenia to już dawno nie słyszałem.

Link jakby dodawanie przez wykop nie zadziałalo LINK

Od kiedy coś takiego to jest rondo?

Generalnie na pytanie Pana z SUV-a i co teraz zrobisz? To bym powiedział, że w sumie to wyślę to do Policji jako wymuszenie pierwszeństwa. Czemu ludziom jest tak ciężko powiedzieć przepraszam #!$%@?łem?
  • 13
Standard w strefch tempo [(30)] (TAKI ZNAK JELOPIE) ze jest prawostronne pierwszenstwo. A tu zjeb jedzie 60+ i wymusza po kolei ale i ryzykuje ciezkiego dzwona i zabicie kogos. Nie wiem czemu znakow X nie dokladja w tych strefach. Choc brak znaku to tez "znak dla ciebie" ale nie dla debila w suv
@orzeszkiziemne: Ja wiem, że jest gęsto. Wiem, że są piesi. Tylko to trzeba mieć odrobinę mózgu i pojechać ciut, ale to ciut wolniej.

Zresztą co chwila tam są L-ki. Większość kierowców z Wrocławia od dobrych 30 lat praktycznie w tej okolicy zdaje egzaminy więc powinna wiedzieć jak się jeździ w takiej strefie. Jak widać nie do końca ogarniają.

Natomiast szukanie ronda w miejscu gdzie nie ma tego znaku to jest lekka
@pasta_alla_carbonara: Ja czekam jaki tam płacz będzie jak się w końcu wezmą za miejsca parkingowe i przy strefie płatnej zaczną je porządnie wyznaczać. Oj wtedy może być straszna zadyma. Może wtedy ludzie zaczną stawać porządnie. Wiem, marzenia ściętej głowy przy tej Straży Miejskiej która mamy. Natomiast tam stawianie dostawczakiem tak, że jest metr od początku skzyżowania zdarza się stanowczo za często.

Generalnie tam chyba najgrubszą akcje jaką miałem to jak jakis
@Darth_Gohan: jak jeszcze nie bylo ronda na piękna/nyska, to tam pachołek na środku kosili średnio raz w tygodniu ;) ale nikt nie myslal, że to rondo...pomijam, że jak są 3 auta na skrzyżowaniu rownorzędnym, to zasadniczo każde stoi :P Ja nie wiem, L-ki jezdza po Brochowie, Gaju, Tarnogaju, gdzie prawie wszędzie jest strefa (i streaf egzaminacyjna potem), a nikt prawie nie umie po niej jezdzic potem
@pasta_alla_carbonara: Ta i tak jak wyżej pisałem. Ta strefa egzaminacyjna się od 30 lat bodajże nie zmieniła z tego co pamiętam bo wcześniej WORD był dwa skrzyżowania wcześniej przecież.
Ten pachołek to było cudo na Pięknej / Nyskiej. Tak samo jak jedziesz dalej Piękną i ludzie są zdziwieni, że Otmuchowska ma pierwszeństwo. Najczęściej jeszcze Audi stoi tuż za przejściem dla pieszych i jest kompletny brak widoczności xD

@Iudex Z pieszymi jest
@Darth_Gohan: z takich fajnych miejsc we Wro, to jeszcze rondo Gajowicka-Orla-Racławicka. Jak tamtędy jadę to średnio co drugi raz ktoś mi wymusza wjeżdżając na rondo, szczególnie od strony Gajowickiej. A jeszcze jak się doda do tego busa przejeżdżającego przez środek to trzeba mieć oczy dookoła głowy, bo nie wiadomo z której strony się dostanie.
@Darth_Gohan: Nawet samo łażenie w pobliżu tych kamienic to katorga, bo kompletnie nic nie widać przez samochody zaparkowane, chciałbyś sobie przez pasy przejść, a nic nie widzisz praktycznie. Różne już cyrki widziałem w tych okolicach jako pieszy, geniuszy co jeździli właśnie w tych miejscach jak po rondzie również
@Darth_Gohan: najbardziej patologiczna okolica we Wrocławiu, jeśli chodzi o ruch drogowy. Pod NFZ zrobili jakąś dziwną wyspę, przed tymi skrzyżowanio-rondami jakieś #!$%@? zwężenia i jeszcze te nic nie wnoszące słupki na środku skrzyżowań xD