Wpis z mikrobloga

ale to jest normalne że może mnie sprawdzić pracownik banku co mam, dlaczego etc? no niby google, zgadza się, ale nie obowiżuje ich (podkreślam w czasie pracy), ich jakieś "normy" ? etyka zawodowa?
@Redbulltabak: nie nie, chodzi mi czy jest w bankach jakiś "zakaz" przeszukiwania po nipie etc danych dg, co mam, dlaczego, po co itd, dlatego że ostatnio jedna z pracownic banku coś widziałem że przegląda moje wszelkie dane itd, czym się zajmuje etc, na linkedin, fb, ig.
@OscarGoldman pracownicy wręcz maja obowiązek prześwietlić cie we wszelkich ogólnodostępnych źródłach, to jest cześć procedury KYC. Ja pracuje w banku i nasze procedury same wprost mówią o tym, że poza bazami danych informacji o klientach należy szukać w internecie, np. tzw. negatywnych doniesień medialnych. Jak wyżej mirek napisał to jest element szerszego procesu przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu wymaganego przez UE
@OscarGoldman:
Gdyby interesowało cię rozwinięcie terminów, którymi koledzy wyżej operują: AML - anti money laundering. KYC - know your customer. Działy AML/KYC stały się obowiązkowe w bankach po pewnej dyrektywie UE z 2015 roku.
Generalnie wyszukiwanie takich informacji jak najbardziej legalne - ale szantażowanie cię tymi informacjami już niekonieczne. Pytanie skąd wiesz, co kto na twój temat szukał?